• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Latvijā ražotā lidmašīna “Tarragon”.Latvijā ražotā lidmašīna “Tarragon”.

Gaisa spēki saņēmuši divas Latvijā ražotas lidmašīnas

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) neilgi pirms valsts svētkiem tikuši pie divām jaunām “Tarragon” lidmašīnām, kas ražotas tepat Latvijā, ziņo lsm.lv. 

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Lidmašīnas ir ļoti manevrētspējīgas, var sasniegt ātrumu līdz 350 kilometriem stundā un patērē salīdzinoši niecīgu degvielas daudzumu.

“Sajūtas foršas. Lidmašīna ir ļoti jaudīga, ātra un ļoti manevrētspējīga. (..) Gaisa spēkiem iepriekš šāda tipa lidmašīnas nav bijušas,” stāsta Aviācijas eskadriļas lidmašīnu posma komandieris Linards Gurtiņš. “Lidmašīnai vajag salīdzinoši mazu skrejceļu. Pietiek ar 200-300 metriem, lai nosēstos. Tas pats, lai paceltos. Līdz ar to lidlauka ziņā nav prasīga. Var sēsties arī uz grunts. Gruntij tikai jābūt līdzenai. Nedrīkst būt akmeņi un cita veida šķēršļi.”

Lidmašīnu ražotājs, uzņēmuma “Pelegrin” valdes priekšsēdētājs Aivars Lejietis stāsta, ka, salīdzinot ar citiem lidaparātiem, degvielas ekonomija šiem gaisa kuģiem patiešām ir būtiska: “Degvielas patēriņš ir tiešām neliels. Tie ir apmēram no 20 – 25 litriem stundā kruīza režīmā. Ņemot vērā šo degvielas patēriņa apjomu pret ātrumu, jūs varat pietiekami tālu aizlidot. Pieņemsim, līdz Berlīnei pa 4,5 stundām, ja ir normāli laika apstākļi, jūs tiksiet.”

Latvijā ražotās lidmašīnas ir ātrākie šāda tipa lidaparāti pasaulē. Uzņēmumam šī ir pirmā pieredze sadarbībā ar militāro sfēru, kas izrādījusies ļoti veiksmīga. Līdz šim ražotas lidmašīnas privātpersonām.

Latvijas armijas rīcībā nonākušie jaunie lidaparāti noderēs arī pilotu apmācībām un sadarbības spēju trenēšanai. Nepieciešamības gadījumā tās varētu izmantot arī izlūkošanas misijās.

Tavs komentārs par rakstu: