• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Zelta globusiZelta globusi. Foto: HFPA

Galvenais «Zelta globuss» – «Klejotāju zemei»

“Zelta globusu” (Golden Globe) 78. pasniegšanas ceremonijā galveno balvu saņēmusi dramatiskā filma “Nomadland” [Klejotāju zeme]. Par labāko komēdiju atzīta otrā filma par Boratu.

InfoTOP, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

Nomadland” vēsta par sievieti, kas krīzes dēļ zaudējusi mājokli un ar auto apceļo ASV Vidējos Rietumus. Tās režisore Hloja Džao (Chloé Zhao) saņēma “Zelta globusu” kategorijā “Labākais režisors”.

Balvu kategorijā “Labākā aktrise dramatiskā filmā” saņēma dziedātāja un aktrise Andra Deja (Andra Day) par lomu filmā “The United States vs Billie Holiday” [Savienotās Valstis pret Billiju Holideju].

Balva kategorijā “Labākais aktieris dramatiskā filmā” tika piešķirta nelaiķim Čedvikam Bouzmenam (Chadwick Boseman, 1974-2020) par lomu filmā “Ma Rainey's Black Bottom” [tulkojuma variants: Ma Reinija – blūza māte].

Kategorijā “Labākā komēdija vai mūzikls” balvu ieguva filma “Borat Subsequent Moviefilm” [tulkojums variants: Borata sekojošā filma], kuras zvaigzne Saša Barons Koens (Sascha Baron Cohen) saņēma balvu kategorijā “Labākais aktieris komēdijā vai mūziklā”.

Par labāko aktrisi komēdijā vai mūziklā atzīta Rozamunde Paika (Rosamund Pike) par lomu filmā “I Care a Lot” [tulkojuma variants: Man ļoti rūp].

Labākās aktrises balvu par otrā plāna lomu saņēma Džodija Fostere (Jodie Foster) – darbs filmā “The Mauritanian” [Maurīcietis].

Par otrā plāna labāko aktieri tika atzīts Denjels Kaluja (Daniel Caluya) filmā “Judas and the Black Messiah” [Jūda un Melnais Mesija];

Labākā filma svešvalodā – “Minari” (režisors Lī Aizeks Čuns/Lee Isaac Chung).

Labākais kinoscenārijs: Ārons Sorkins (Aaron Sorkin), “The Trial of the Chicago 7” [Čikāgas septiņnieka tiesa].

Labākā animācijas filma: “Soul” [Dvēsele].

Visvairāk “Zelta globusu” seriālu kategorijās saņēma seriālu straumēšanas platforma “Netflix”, kuras produkti bija nominēti 42 kategorijās.

Kā prognozēts, balvu kategorijā “Labākais dramatiskais serials” saņēma “The Crown” [Kronis], kas vēsta par britu karaļnamu. Pie balvām tika arī seriāla aktieri Džošs O'Konors (Josh O’Connor), Emma Korina (Emma Corrin) un Džiliana Andersone (Gillian Anderson).

Labākais komēdijseriāls vai mūzikls – “Schitt's Creek” [tulkojuma variants: Šitas grīva], labākās aktrises balvu saņēma arī šā seriāla galvenās lomas tēlotāja Katrīna O'Hara (Catherine O'Hara).

Savukārt par labāko aktieri komēdijseriālā vai mūziklā tika atzīts Džeisons Sudeikis (Jason Sudeikis) seriālā “Ted Lasso”.

Nominācijā “Labākais miniseriāls vai televīzijas filma” balvu saņēma “The Queen's Gambit” [Dāmas gambīts], pie individuāla globusa tika arī šā seriāla aktrise Anja Teilore Džoja (Anya Taylor-Joy).

Labākais aktieris miniseriālā vai televīzijas filmā – Marks Rufalo (Mark Ruffalo) par darbu “I Know This Much Is True” [tulkojuma variants: Es zinu, ka tā pārsvarā ir taisnība].

 “Zelta globusu” ceremoniju rīko Holivudā akreditētās Ārzemju preses asociācija (The Association of Foreign Press Correspondents, AFPC), kas izraugās arī uzvarētājus.

Kovidpanikas dēļ “Zelta globusa” ceremonija notika attālināti Ņujorkā un Losandželosā. Uzvarētāji balvas pieņēma, pieslēdzoties ceremonijai no savām mājām

Tavs komentārs par rakstu: