• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Monvīds ŠvarcsMonvīds Švarcs paliek Rēzeknes novada domes priekšsēdētāja amatā. Foto: lat.46.lv

Gan Rēzeknes, gan Varakļānu novadā vēlēšanās uzvarējuši līdzšinējo vadītāju saraksti

Rēzeknes novada domes vēlēšanās ir uzvarējis līdzšinējā priekšsēdētāja Monvīda Švarca saraksts, arī Varakļānu novadā visvairāk balsu savācis saraksts, kura pirmais numurs ir līdzšinējais novada vadītājs Māris Justs.  

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu aeteriālus

Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Švarcs pārstāv “Jaunās Vienotības”, “Kustība “Par!”” un Latgales partijas apvienoto sarakstu, atgādina lsm.lv. Atbilstoši Centrālās vēlēšanu komisijas apstiprinātiem datiem datiem šis saraksts ir saņēmis 28% vēlētāju atbalstu. 

Pavisam nedaudz aiz šā saraksta palikusi “Saskaņa” – 27,34%. Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) ieguvusi 11,3% balsu, "Latvijas attīstībai" 9,7%, Nacionālā apvienība – 7,88%, bet Jaunā konservatīvā partija (JKP) – 7,35%. 

Rēzeknes novada domē bija jāievēl 19 deputāti.

Rēzeknes novadā vēlēšanās piedalījušies 6465 balsstiesīgo iedzīvotāju jeb 25,92%.

Rēzeknes novada domes sastāvs. No “Jaunā vienotība”, “Kustība Par!” un Latgales partijas apvienotā saraksta ievēlēti 6 deputāti: Monvīds Švarcs, Vilis Deksnis, Anna Rancāne, Inta Brence, Anita Ludborža, Gunārs Igaunis. Arī “Saskaņu” novada domē pārstāv 6 deputāti: Jekaterina Ivanova, Aivars Buharins, Edgars Nizins, Guna Popova, Vasīlijs Arbidāns, Felicija Leščinska. No nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, un politiskās partijas “Latvijas Reģionu apvienība” apvienotā saraksta domē ievēlētas Ērika Teirumnieka un Aija Kiserovska, “Latvijas attīstība” domē pārstāv Georgijs Jevsikovs un Jānis Freibergs. ZZS pārstāv Kaspars Melnis, Gunārs Smeilis, bet vēl vienu mandātu ieguvusi JKP, kuru pārstāv Guntis Rasims.

Jau svētdien, 12. septembrī piecu sarakstu – izņemot “Saskaņu” – partijas, kas Rēzeknes novada domes vēlēšanās ieguva kopā 13 mandātus, vienojās par koalīcijas izveidi. Par koalīcijas izveidi vienojušies “Jaunās vienotības”, “Kustības Par!" un Latgales partijas apvienotā saraksta, Nacionālās apvienības un politiskās partijas “Latvijas Reģionu apvienība” deputāti, “Latvijas attīstības” un JKP, kā arī ZZS deputāti. Panākta vienošanās, ka domes priekšsēdētāja amatam tiek virzīta Švarca kandidatūra.  

Švarcs pašvaldībā strādā kopš 1994.gada, kad viņu pirmo reizi ievēlēja par Gaigalavas pagasta padomes priekšsēdētāju. Viņš trīs sasaukumus ir bijis arī Rēzeknes rajona padomes priekšsēdētājs.

“Visi 13 jaunievēlētie domes deputāti ir akceptējuši, ka strādāsim kopā. Tāpat esam vienojušies, ka vēlamies maksimāli darbā iesaistīt arī no “Saskaņas” saraksta ievēlētos deputātus, jo viņi pārstāv savus vēlētājus, kuri mums ir svarīgi, lai arī viņu viedoklis tiktu pausts un sadzirdēts,” sacīja Švarcs.

Savukārt Varakļānu novadā vēlēšanās pārliecinoši uzvarējusi partija “Latvijas attīstībai”, informē lsm.lv. šīs partijas saraksts Varakļānos ir ieguvis 64,73% balsu. Saraksta līderis ir novada līdzšinējais priekšsēdētājs Māris Justs. 

Otrajā vietā Varakļānos ierindojusies Latvijas Zemnieku savienība (20,32%), Latvijas Reģionu apvienības un Nacionālās apvienības apvienotais saraksts ieguva 9,86% balsu, bet Apvienība “Iedzīvotāji” – 3,77%. Varakļānu novada domē strādās 15 deputāti. Šeit situācija ir maksimāli skaidra.

Varakļānu novadā vēlēšanās piedalījās 1512 balsstiesīgie iedzīvotāji jeb 59,43%.

Tavs komentārs par rakstu: