• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Donalds Tramps un Vladimirs Putins sarokojasDonalds Tramps un Vladimirs Putins Helsinkos. Foto: Grigory Dukor/Reuters

Gan Tramps, gan Putins apmierināti ar sarunu aci pret aci

ASV prezidentam Donaldam Trampam (Donald Trump) un Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam (Владимир Путин) pēc Helsinkos notikušās abu valstsvīru pirmās sarunas aci pret aci viedoklis ir vienots: tikšanās, kura plānotās pusotras stundas vietā ilga divas stundas un 10 minūtes, ir bijusi sekmīga un noderīga.

ASV un Krievijas prezidenti Tramps un Putins cildināja tikšanos, to raksturojot kā produktīvu un sekmīgu. Tramps sacīja, ka sarunas bijušas "atklātas, tiešas un dziļi produktīvas". "Mūsu attiecības nekad nav bijušas sliktākas par tām, kāda tās ir šobrīd. Tomēr tas aptuveni pirms četrām stundām ir mainījies. Es tam tiešām ticu," preses konferencē sacīja Tramps.

Arī Putins cildināja samita tikšanos kā ļoti sekmīgu. "Es tās [sarunas] uzskatu par ļoti sekmīgām un noderīgām," preses konferencē stāvot līdzās Trampam, sacīja Putins, vienlaikus cildinot "atklāto un lietišķo" samita atmosfēru. Putins arī norādīja, ka nav "objektīvu iemeslu" spriedzei ASV un Krievijas attiecībās.

"Visiem ir skaidrs, ka divpusējās attiecības atrodas sarežģītā posmā. Tomēr šīm grūtībām, pašreizējai spraigajai atmosfērai nav objektīvu iemeslu," skaidroja Putins.

Ko šie optimistiskie epiteti nozīmē lielvalstu sabiedrotajiem un partneriem – tostarp Baltijas valstīm –, pagaidām varam tikai minēt.

Tavs komentārs par rakstu: