• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Kolāža par amerikāņu gāziGāzes kamera Trampam. Kolāža: nemo/TV Rīga

Gāzes deva Trampam?

Atkal sabriedis skandāliņš un tiek meklēta Putina DNS uz Trampa ancuka. Šoreiz izcēlušies žurnālisti – pētnieki no ICIJ (International Consortium of Investigative Journalists). Kā sacīt jāsaka, grūti neizpētīt, ja specdienesti ieliek rokā mapīti un vēl pasaka ceļavārdus.

Plutarhs, ar TVRīga laipnu atļauju

Šoreiz izdevies atrast saiti starp šķidrās gāzes transportēšanas milzi “Navigator Holding Ltd” un ASV ministru Vilburu Rosu (Wilbur Ross), kuram joprojām piederot 30% akciju. Kas ir tikai saprotami, jo blēdās un šiverē  ne jau tikai latviešu činavnieki. Vēl saprotamāk ir tas, ka zem Trampa ļaudīm tagad rakt ir viegli un patīkami, to nodrošina “dziļā valsts” (deep state) un nepiebeigtie klintonīti.

Savukārt par “dziļās valsts” izmisumu un organizatorisko haosu liecina fakts, ka vēlme iezāģēt Trampam ir tik milzīga, ka konkrētā pasākuma blakusefekti nemaz netika pamanīti vai arī tika ignorēti. Pilnīgi nejauši tika sagrauta naivajiem austrumeiropiešiem radītā leģenda par to, ka gāzes tirgus liberalizācija piepludinās visas būdiņas ar lēto gāzi. Speciālisti , protams, brīdināja, ka gāze ir biržas prece, kuru līdz Eiropai ir jāved 8000 km un tad vēl jāpārkrauj, nemaz nerunājot par agregātstāvokļa maiņu. Tāpēc arī viens no Lietuvas valsts noslēpumiem arī ir amerikāņu šķidrās gāzes cena. Savukārt ICIJ pētnieki, mēģinot parakties zem Trampa, publicēja citu, ne mazāk briesmīgu informāciju.

Un proti, amerikāņu šķidrā gāze, ko regulāri uz Antverpeni piegādā “Navigator Holding Ltd” lielie tankeri, tiek pildīta Ustjlugā. Kas arī ir visnotaļ saprotams – ceļa izdevumi ir reizes 5 mazāki, nekā pārdzenot no ASV. Ekonomiskie aprēķini rāda, ka gāzi piegādāt no ASV ir izdevīgi tikai uz Dienvidaustrumāziju lielākās cenas un mazākā attāluma dēļ, tāpēc varam pieņemt, ka mūsu reģionā izdevīgi ir tirgot tikai norvēģu un krievu gāzi.

Bail pat padomāt, ko šobrīd jūt Duļa Gribauskaite, kas tā gribēja tik vaļā no krievu gāzes smakas, ka bija gatava maksāt 25% virs tirgus cenas. Bet, kā mēs zinām, ne pārāk gudros ieklapē arī baznīcā.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

1 Komentāri


 1. z
  2017-11-10

  Duļa ne tikai maksā par krievu gāzi tos 25% amerikosu uzcenojumu, viņa arī maksā pus miljonu diennaktī par tā kuģeļa nomu, lai gan mūsu kāpostgalvas no ješkas ielas siles ļaudīm cenšas iestāstīt, ka leiši ir uzbūvējuši termināli... un tas pus miljons diennaktī ir tikai plika īre, nevis teiksim tā kuģeļa izpirkšana... un vēl var piebilst ka kuģeļa īre ir pēc visklasiskākajiem finansu džungļu likumiem, ar garantēto peļņu... tātad Duļai ir tiesības atteikties no kuģeļa izmantošanas, bet jāmaksā būs tāpat...

Tavs komentārs par rakstu: