• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Gāzes cauruļvadiJa tev pieder gāze, nemaz nav tik svarīgi, kam pieder cauruļvadi. Foto: ukrinform.ru

«Gazprom» aiziet no «Conexus», bet ne no Latvijas

Krievijas plašsaziņas līdzekļi ziņo, ka dabasgāzes koncerns "Gazprom" (Газпром) 30. decembrī rīko tam piederošo 34,09911% Latvijas dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora "Conexus Baltic Grid" akciju izsoli.

InfoTOP, izmantojot ārvalstu un Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Akciju paketes sākumcena izsolē būs 79 miljoni eiro, bet minimālā cena - 70 miljoni eiro. Izsoles lejupejošais solis būs viens miljons eiro, bet augšupejošais solis – 500 000 eiro.

Pieteikumi izsolei tiek pieņemti līdz 26. decembrim, bet izsole notiks

30.decembrī "Gazprombank" (Газпромбанк) elektroniskajā tirdzniecības platformā.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) "Conexus" šogad sertificēja ar divām iebildēm, kas uzņēmumam jānovērš līdz 2019. gada beigām: 1) nodrošināt, lai Inčukalna pazemes gāzes krātuves autoruzraudzību no 2020. gada 1. janvāra īsteno komersants, kas nav tiešā vai netiešā veidā saistīts ar "Gazprom"; 2) no 2020. gada 1. janvāra "Gazprom" nav iespēju tieši vai netieši kontrolēt "Conexus" un komersantam pilnībā jāatbilst Enerģētikas likumā noteiktajām vienotā dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora neatkarības prasībām. Tas nozīmē, ka līdz jaunajam gadam "Conexus" jānovērš arī interešu konflikta riski, ko rada "Marguerite Gas I S.a.r.l." un AS "Latvijas gāze" akcionāra "Marguerite Gas II S.a.r.l." vienlaicīga dalība gan "Conexus", gan "Latvijas gāzē".

5. decembrī kļuva skaidrs, ka tiks atrisināta arī “Marguerite” problēma:  “Marguerite Fund” paziņoja, ka pārdos visas tam piederošās “Conexus” akcijas Japānas fondam. “Marguerite” ir parakstījis līgumu ar Japānas kompānijas “Marubeni” kontrolēto “MM Capital Infrastructure Fund 1” par 29,06% “Conexus” akciju pitkšanu-pārdošanu. Darījuma summa netiek atklāta.

Pircēju – “MM Capital Infrastructure Fund 1” – pārvalda “MM Capital Partners”, ko 2018. gadā nodibinājuši “Marubeni Corporation”, “Mizuho Bank Ltd.” un “Asset Management One Co., Ltd.”. Tas izveidots ar mērķi pārvaldīt fondus, kas specializējas ieguldījumos infrastruktūras aktīvos ārpus Japānas.

Tavs komentārs par rakstu: