• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Skats no izrādes "Taņas dzimšanas diena".Skats no izrādes "Taņas dzimšanas diena". Publicitātes foto: ĢIT

Ģertrūdes ielas teātris: Taņa savu dzimšanas dienu svinēs tiešsaistē

Ģertrūdes ielas teātris (ĢIT) piedāvā režisora Mārtiņa Eihes izrādes “Taņas dzimšanas diena” tiešsaistes versiju. Izrādes veidotāji uzsver, ka “Taņas dzimšanas diena WEB” nav fiksēts video ieraksts, bet dzīva izrāde, kurā aktieri un skatītāji satiekas, sadarbojas, sarunājas, atgādinot, ka teātris joprojām ir radošās brīvības platforma un tā spēks ir tieši kopā būšanā.

Izrādes pirmizrāde gaidāma 4. aprīlī plkst. 17.00. Aktieri sanāks kopā pie gaviļnieces Taņas svinību galda un dalīsies atmiņās, tikai šoreiz – virtuāli. Kā jau katrā plašākas saimes kopā būšanas reizē, sanākušie neviļus sāk atminēties dažādus gan labi zināmus, gan rūpīgi slēptus un nereti pretrunīgus notikumus dzimtas vēsturē, un risināt sarunas ne tikai par pagātni, bet arī par nākotni un sabiedrību, kurā dzīvojam.

Darba pamatā ir Latvijas iedzīvotāju atmiņas, pārdomas un refleksijas par Latviju 20. gadsimtā, kas apkopotas Gētes institūta Rīgā, ĢIT un citu partneru kopīgi veidotā projekta “Tavas atmiņas Latvijas nākotnei” ietvaros. Izrādē piedalās Artūrs Čukurs, Mārtiņš Eihe, Ieva Kauliņa, Jānis Kronis, Jana Ļisova.

Lai piedalītos “Taņas dzimšanas dienā WEB”, pēc biļetes iegādes nepieciešams lejupielādēt programmu “Zoom” un reģistrēt savu profilu; pirms izrādes sākuma skatītājiem uz e-pastu tiks nosūtīta personalizēta saite, ar kuru varēs pievienoties izrādei.

Plašāka instrukcija pieejama ĢIT biļešu sistēmā un šeit

Tavs komentārs par rakstu: