• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
No atkritumiem vaidotas aitas GetliņosGetliņos. Foto no: rjv.lv

«Getliņi EKO» meklē partneri, kuram rīdzinieki 20 gadu laikā samaksās pusmiljardu

Atkritumu poligona "Getliņi" apsaimniekotājs SIA "Getliņi EKO" izsludinājis konkursu, lai atrastu privāto partneri Rīgas pilsētas sadzīves atkritumu apsaimniekošanai publiskās-privātās partnerības (PPP) formā.

Uzņēmums "Getliņi EKO" dibināts 1997. gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 5,995 miljoni eiro un tas pieder Stopiņu novada domei (2,08%) un Rīgas domei (97,92%).

Rīgas pilsēta ir deleģējusi "Getliņi EKO" par atbildīgo projekta virzīšanā. Projekta izpildes laikā, kas ir 20 gadi no līguma spēkā stāšanās dienas, plānotais finansējums ir 507,6 miljoni eiro.

Projekta deklarētais mērķis ir attīstīt Rīgas pilsētas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas sistēmu. Projektā plānota atkritumu dalītās vākšanas infrastruktūras izveide, kas ietver sadzīves atkritumu savākšanu, transportēšanu un sagatavošanu pārstrādei.

Tostarp paredzēta atkritumu savākšanas pakalpojuma, īpaši atkritumu dalītās vākšanas pakalpojuma pieejamības paaugstināšana, sabiedrības informēšana un izglītošana ar mērķi veidot vides apziņu un veicināt iesaistīšanos atkritumu šķirošanā, kā arī plānots palielināt atkritumu pārstrādes jaudu un ieviest jaunu pārstrādes veidu.

Projekta īstenošanas laikā paredzēta konteineru parka nomaiņa, sadzīves atkritumu dalītās savākšanas punktu ierīkošana, nojumju uzstādīšana konteineru novietnēs, pazemes tipa konteineru uzstādīšana Vecrīgā, kā arī šķiroto atkritumu savākšanas laukumu ierīkošana un transportlīdzekļu parka nomaiņa.

Pašlaik izsludināta konkursa pirmā kārta, un pieteikumi pretendentiem jāiesniedz līdz 30. augustam. Pirmajā kārtā saņemtos pieteikumus vērtēšot orientējoši septembrī-oktobrī.

"Getliņi EKO" apgrozījums pērn bija 17,247 miljoni eiro, kas ir par 21,5% vairāk nekā 2016. gadā, bet peļņa pieauga par 73%, sasniedzot 1,028 miljonus eiro. 

Nav grūti izrēķināt, ka ar šādu apgrozījumu "Getliņi EKO" (kopā ar eventuālo partneri, protams) 20 gados var iegūt "tikai" maksimums 345 miljonus eiro. Tātad atklāts paliek jautājums: lai sasniegtu solīto 507,6 miljonu eiro apgrozījumu, paredzēta atkritumu savākšanas tarifu paaugstināšanu Rīgā par apmēram 45-47%?  

Tavs komentārs par rakstu: