• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Veselības ministre Anda ČakšaPāragrās nāves ministre Anda Čakša un Zaļā nāve. Foto: haralds/FotoBlogs

Ģimenes ārsti aicina: nebalsojiet par ZZS!

Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) sapulcē mediķi atbalstīja aicinājumu nebalsot par Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) un tās īstenoto veselības aprūpes politiku. Ģimenes ārsti šodien vienojās pieprasīt apturēt Veselības finansēšanas likumu un tā ieviešanu, jo tas apdraud pacientu veselību, īpaši mazāk aizsargāto Latvijas iedzīvotāju daļu.

Asociācijas prezidente Sarmīte Veide norādīja, ka ģimenes ārstu ieskatā veselības ministre Anda Čakša (ZZS), Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) un viņu pārstāvētais politiskais spēks “novedīs ārstus un pacientus pie sasistas siles”.
Ārsti vienojās, ka jūlija sākumā izvērtēs, vai e-veselība funkcionē pietiekami labi. Turklāt, kamēr e-darbanespējas lapas un e-receptes nefunkcionē pilnvērtīgi, proti, tās nevar izrakstīt 30 sekundēs, nav pilnvērtīgs zāļu reģistrs un nav vienkāršota lapu izrakstīšana, tikmēr ģimenes ārsti atliek citu funkcionalitāšu lietošanu un vienu dienu nedēļā nelietos e-veselības sistēmu. Ārsti uzturēs arī prasību palielināt finansējumu ģimenes ārstu praksēm.
Tāpat ārsti nolēma nosodīt veselības ministres darbību un īstenoto reformu, kas vērsta no individuālas pacienta aprūpes pieejas uz bezpersonisku aprūpi. “Šī reforma iznīcinās ģimenes ārstu prakses un kalpos poliklīniku izveidošanai. Tas pasliktinās pacientu aprūpes kvalitāti un apmierinātību, radīs liekus izdevumus valsts budžetā,” uzskata Veide.
Čakša maija pirmajā pusē solīja, ka divu mēnešu laikā e-veselības sistēma kļūs par “palīgu, nevis šķērsli”, pati atzīstot, ka nav apmierināta ar to, kādā ātrumā e-veselības sistēma strādā, īpaši tāpēc, ka pagājuši jau četri mēneši kopš e-veselības sistēmas obligātās lietošanas sākuma. Maija vidū ministre Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” pauda, ka galvenā kļūda esot atrasta vienā no e-veselības moduļiem, kas bremzējot visas sistēmas darbību. Tomēr kopš tā laika e-veselības darbība nav uzlabojusies.

InfoTOP.lv no savas puses piebilst: ja vēlaties, lai valdošie politiķi beidzot pievērstos vienai no svarīgākajām valsts funkcijām – sabiedrības veselībai –, nebalsojiet arī par citām Saeimā pārstāvētajām partijām, pavisam noteikti arī ne par partiju “Vienotība” un pašpasludināto nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, kā arī lielāko un ietekmīgāko opozīcijas partiju “Saskaņa”.

Lai rastos cerības, ka veselības aprūpei piešķirtā valsts budžeta nauda tiek ieguldīta lietderīgi un ar jēgu, ir pilnībā jānomaina politiķi, kas par to atbildīgi.  

21 Komentāri


 1. Ģā
  2018-06-10

  Aicinu balsot par KPV LV, nevis šo kliķi !

  • Jozefs
   2018-08-17

   Kpv lv nav profesionālas komandas, kura varētu pārvadīt valsti. Tā ir populistiska partija un daudzi uz šī grābekļa or uzkāpuši.

  • lvantiglobalisti
   2018-09-13

   Par šiem ākstiem no nodegušā teātra arī var balsot tikai vājprātīgais .Tas ir tas pats ,kas nobalsot par Saskaņu.

  • sipons
   2018-09-19

   Tas tikai parāda, ka pilnvērtīgai partiju izstudēšanai un izokšķerēšanai neesi veltījis ne minūti, bet jūsmojies par Kaimiņa teātri. Sāciet taču izglitoties tr--lā st--bā tauta.

 2. Lija
  2018-08-15

  Par to bda dzeguzi veidi ne tik nebalsot !

 3. Aina
  2018-08-15

  PAR veidi un LRA nu nekād''a gadijumā nevar balsot Tukša muca !

  • Jānis
   2018-08-15

   Nu, nu! LRA ir ļoti kvalitatīvi saraksti. Vispār LRA biedri ir lojāli un saprotoši pret sabiedrību. Ne velti šai partijai ir tik liela pārstāvniecība pašvaldībās. Bet Tu, Aina, Zzs rupor, nerunā, ko nezini.

   • Andris
    2018-09-14

    Janka! Varbūt Tu esi lāga puika, bet neko nezini par Veidi. Tici man, Aina, Lija un es viņu pazīstam ļoti tuvu. Manipulatore un sava labuma meklētāja. Dievs sargi reģionu apvienību no Veides! Gadiem pūš miglu acīs saviem kolēģiem izmantojot viņu nezināšanu. Pat priekšvēlēšanu kampaņu sev sarīkoja - streiks saucoties. Vilka pēc iespējas ilgāk, lai pievērstu sev uzmanību un pati visas sarunas ar valdību tādēļ izgāza. īstenībā jau nemaz negribēja vienoties. Citādi kampaņa nesanāktu.

Tavs komentārs par rakstu: