• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Eaimonds Vējonis un Aldis GobzemsRaimonds Vējonis: viss, spalvainais, tavs numurs beidzies! Foto: LETA

Gobzema «numurs» šajā balagānā beidzies. Nāk Jānis!

Pēc kapelmeistara Raimonda Vējoņa mājiena 13. Saeimas balagāna orķestris ir ieturējis efektīgu pauzi un sāk skanēt bungu tremolo. Pianissimo, maestro! Godātā publika sastingusi gaidās. Drīz nāks programmas nagla!

Dzintars Zaļūksnis  

Viss ir sagatavots īstā kandidāta uznācienam. Frīku šovs ir beidzies: cilvēks-bordāns ar trim galvām izrādījās pavisam švaks, piķī un spalvās novārtītais cilvēks-gobzems noturēja publikas uzmanību līgtās divas nedēļas. Nu ir jānāk Jānim, kas iesitīs mietu grīdā un paglābs balagāna trupu no pāragras izdzenāšanas.

Protams, kumēdiņiem jāturpinās, bet ne jau uzreiz Jānis līdīs ārā no aizkulisēm. Valsts prezidents vēl paredzējis ne visai asprātīgu, bet obligātu intermēdiju – tuvākajā laikā viņš tikšoties ar “parlamentā ievēlēto partiju frakciju vadītājiem, lai pārrunātu partiju redzējumu par turpmāko valdības veidošanas procesu”, tajā skaitā iespējamo atbalstu vienam Ministru prezidenta amata kandidātam.

Uzmanību! Bungu tremolo pāriet no pianissimo uz piano. Līdz mieta iesišanai grīdā atlicis pavisam maz laika. Iespējams, tas notiks vēl šogad. Bet iespējams, ka nē, jo godātā publika ir samaksājusi par šo balagānu un vēlas to izbaudīt līdz galam, līdz mielēm.

Taujāts, vai Alda Gobzema nominēšana nav bijusi kļūda, Vējonis atbildēja noraidoši, skaidrojot, ka “vēlēšanas notiek, lai tiktu ievēlētas politiskās partijas un tās pārstāvētu noteiktu sabiedrības daļu”. Kā vispār var uzdot šādus jautājumus? Skaidrs, ka numura naglai ir jānāk balagāna noslēgumā, kad cienītās dāmas un godātie kungi jau ir gana izsmējuši ij cilvēku-trejgalvi, ij spalvaino ākstu.

Latvijā taču ir demokrātija! Un demokrātijas apstākļos arī balagāna numuriem jābūt secīgiem. Gluži kā 1995. gadā, kad mietu grīdā iesita Andris. Nu ir Jāņa kārta.   

1 Komentāri


 1. Mairita
  2018-12-10

  Latvijā ir tikai demokrētijas surogāts, bīstama hibrīddemokrātija, kur kliķei Tauta ir pie kājas

Tavs komentārs par rakstu: