• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Aldis GobzemsVisu špionu špions Aldis Gobzems. Foto no: starpbridis.lv

Gobzems – latentais «špions»

Vecos nelabos gruzīna Soso Džugašvili-Staļina laikos piespiedu kārtā populārs bija sauklis ar apmēram tādu tulkojumu:  “Pļāpīgs pilsonis – atradums špionam”. Špions (шпион), proti, ir vienā vārdā netulkojams termins, kura nozīme: “izlūks, kas nav mūsējais”.

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv  

Staļins ir miris pirms vairāk nekā 65 gadiem, bet viņa darbi un idejas dzīvo Latvijas Republikā – Satversmes aizsardzības birojs (SAB) rūpīgi gādā par Tautu Vadoņa novēlējumu turpināšanos, šķirojot sabiedrību tādos, kam bez jelkādiem nosacījumiem “pienākas” pielaide valsts noslēpumam,– un tad nav nozīmes, piemēram, vai šai “pienācīgajai personai” ir viena vai divas pases, kur tā ir dzimusi, kam iztirgojusi nekustamo īpašumu u.tml. Un tādos, kam pielaide vienkārši “nepienākas”, tāpēc ka nepienākas un beigta balle!

Nupat SAB nav piešķīris “pielaidi” Saeimas deputātam Aldim Gobzemam, kurš, protams, savā ziņā ir komisks personāžs, turklāt vēl caurkritis advokāts un tikpat caurkritis Ministru prezidenta kandidāts. Ar to pietiek, lai grupas īstais vadītājs, SAB direktors Jānis Maizītis varētu justies drošs, ka paklausīgā publika pati sapratīs, kāpēc Gobzems ir pieskaitāms traļi vaļi pilsoņiem vai latentajiem špioniem. Proti, jūs taču, no visas tiesas, neuzticēsiet Gobzemam savus personīgos noslēpumus, vai, par provi, maciņu kaut ar utīm? Nu, re, arī valsts to nedarīs!

Pats Gobzems apgalvo, ka pielaide atteikta, jo viņš “feisbūkā” publicējis zemesgrāmatu izdruku par Kariņa ģimenes darījumiem ar kino “Pionieris” (vienai publikas daļai vairāk pazīstams kā naktsklubs “Esītis”) ēku un Kipras ofšoriem. Un tūlīt pat sola publiski atklāt informāciju par vēl viskautko, tostarp “vai varētu būt tā, ka kāds specdienesta vadītājs ārpus savas dzīvesvietas redzēts smagā alkohola reibumā”. Vai kādam vēl nav skaidra Gobzema diagnoze? Un nestāstiet te blēņas, ka tādi kā Gobzems varētu iegūt trauksmes cēlāja titulu un tikt no valsts puses aizsargāti! Trauksmes cēlāji pret Maizīti un viņa pielaidi saņēmušajiem godīgajiem pilsoņiem izturas ar cieņu, viņi ceļ trauksmi tikai par latentajiem špioniem, proti, personām, kas nemūžam nedabūs pielaidi valsts noslēpumam, pat vismazākajam.

Starp citu, suns zina, ko ēdis: Gobzems jau pagājušajā nedēļā paziņoja ka viņam neesot ilūziju par šādu SAB lēmumu, tāpēc viņš to gatavojas pārsūdzēt ģenerālprokuroram (to viņš tagad var darīt 14 dienu laikā). Savukārt ģenerālprokurora lēmumu 14 dienu laikā no tā paziņošanas dienas varēs pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā. BET! Lēmuma apstrīdēšana un pārsūdzēšana neaptur tā darbību.

Tāpēc, lai nu kā gadītos pie Ērika Kalnmeiera un pēc tam, rasi, tiesā, vismaz uz brīdi Gobzema zemiskā špiona karjera ir apturēta, un nekad šis cilvēciņš nekļūs par godīgu trauksmes cēlāju. Par to lielumlielais paldiesiņš mūsu valsts oficiālajam pelēkajam kardinālam Maizītim, lai viņam acis uz visiem vaigiem!  

Tavs komentārs par rakstu: