• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Latvijas-Krievijas robežaLatvijas-Krievijas robeža. Foto: Google map

Grasās ierobežot cilvēku iespējas akcīzes preces iegādāties Krievijā un Baltkrievijā

Lai mazinātu fizisko personu pārvietošanos pār Krievijas un Baltkrievijas robežu pēc akcīzes precēm, paredzēts palielināt laika periodu no septiņām dienām līdz 30 dienām, kura laikā fiziskās personas personīgai vai ģimenes lietošanai iegādāto akcīzes preču ievešanu neuzskata par komerciālu un attiecīgi ir piemērojams atbrīvojums no nodokļiem, otrdien nolēma valdība, atbalstot grozījumus likumā par akcīzes nodokli.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Pēc saeimiešu domām, ņemot vērā aktuālo situāciju, šāds ierobežojums esot jāievieš pēc iespējas ātrāk, tāpēc likumprojektu ir paredzēts virzīt steidzamības kārtībā. 

Likumprojekts izstrādāts, jo steidzami esot nepieciešams mainīt kārtību, kādā fiziskās personas pārvietojas pāri Latvijas-Krievijas un Latvijas-Baltkrievijas robežai, lai tur iegādātos tabakas izstrādājumus, alkoholiskos dzērienus un degvielu savam patēriņam.

Likuma projektā paredzēts, ka no akcīzes nodokļa maksāšanas būs atbrīvotas noteiktas akcīzes preces, kuras ne biežāk kā vienu reizi 30 dienās privātpersona ieved savam patēriņam personīgajā bagāžā. Tādejādi Finanšu ministrijas (FM) izstrādātie grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli” atļautās akcīzes preči ievešanas termiņu četrkāršos. Šāds laika periods akcīzes nodokļu atvieglojuma piemērošanai ir noteikts arī Igaunijā.

FM norāda, ka jau šobrīd ir noteikts aizliegums Baltkrievijā iegādāties degvielu, tomēr šādas sankcijas nav noteiktas pret Krieviju.

Likumprojekta anotācijā teikts, ka “ģeopolitiskās situācijas dēļ grozījumu mērķis ir atturēt Latvijas valstspiederīgos doties uz Krieviju un Baltkrieviju iegādāties atsevišķas akcīzes preces savam patēriņam”.

Bez tam jebkuram Baltkrievijā un Krievijā dibinātam autotransporta uzņēmumam ir aizliegts ES teritorijā veikt kravu autopārvadājumus, tostarp tranzītā. Uz to gan Krievija, gan Baltkrievija ir noteikušas atbildes sankcijas, aizliedzot ES autotransporta uzņēmumiem veikt kravu autopārvadājumus Krievijā un Baltkrievijā.

Tavs komentārs par rakstu: