• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Normunds Līcisjaunais Saulkrastu domes priekšsēdētājs Normunds Līcis. Foto no: aprinkis.lv

Grāvītis vairs nav Saulkrastu mērs, viņu nomainījis Līcis

Saulkrastu novada domes deputāti nolēma atbrīvot no amata ilggadīgo domes priekšsēdētāju Ervīnu Grāvīti, kurš pārstāv nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK). Viņa vietā ārkārtas sēdē ievēlēts Normunds Līcis, kurš pašvaldībā tika ievēlēts no “Vienotības” saraksta, bet pašlaik pārstāv “Sabiedrību centriskai politikai”, kas ietilpst partiju apvienībā “Latvijas Reģionu apvienība”.

2017. gada jūnija pašvaldību vēlēšanās Saulkrastos lielāko atbalstu saglabāja VL-TB/LNNK, kas movada domē ieguva septiņas vietas no 15. Tam sekoja "Vienotība", kurai izdevās savākt piecus deputāta mandātus. Divus krēslus ieguva Latvijas Zaļā partija, bet vienu – Latvijas Zemnieku savienība (LZS). Pēc pašvaldību vēlēšanām Saulkrastu novada domes priekšsēdētāja amatu saglabāja Grāvītis, kura kandidatūru atbalstīja desmit no 15 deputātiem. Pret Grāvīti nobalsoja pieci deputāti no “Vienotības”.

26. decembrī astoņi Saulkrastu novada domes deputāti – visi pieci opozīcijas un trīs koalīcijas pārstāvji – aicināja domes sēdes darba kārtībā iekļaut jautājumu par Grāvīša atbrīvošanu no amata.

Deputātu pieprasījumu bija parakstījuši bezpartejiskie, domē no partijas “Vienotība” saraksta ievēlētie deputāti – Līcis, Selga Osīte, Līga Vaidere, Oksana Vanaga, Sandra Ozola-Ozoliņa, bezpartejiskās, domē no nacionālās apvienības LNNK (VL-TB/LNNK saraksta ievēlētās Aiva Aparjode un Santa Ancāne, kā arī Alens Horsts (LZS).

Demisijas pieprasījumu deputāti pamatoja ar to, ka pašvaldība netiek pietiekami profesionāli pārvaldīta, netiek novērtēts un izmantots novada izaugsmes potenciāls, novada vadībai pietrūkst enerģijas un pozitīvu ambīciju spert izlēmīgus un drosmīgus soļus ikvienā jautājumā, tajā skaitā, lai celtu izpildvaras profesionalitāti, nodrošinot kvalitatīvus pakalpojumus iedzīvotājiem un uzņēmējiem.

Līcis skaidroja, ka visbūtiskāk pieprasījuma iesniedzējus uztraucot novadam ļoti nozīmīgu jautājumu un lēmumu pieņemšanas metodes un sagatavoto dokumentu kvalitāte. Būtiski lēmumi netiekot apspriesti pēc būtības, tiekot virzīti kā piebalsotie jautājumi kārtējās domes sēdēs vai arī steidzamības kārtā tiekot izskatīti ārkārtas sēdēs, kurām tiek pievienots dokumentu apjoms, kuru nav iespējams kvalitatīvi izskatīt ātrā laikā. Viņš minēja, ka politiskā krīze Saulkrastos esot ieilgusi un, lai varētu veikt pilnvērtīgu darbu pie 2019. gada budžeta, novada izglītības jautājumu reformas un kultūras un sporta dzīves sakārtošanu, domei nepieciešama rīcībspējīga vadība, apgalvoja Līcis, kurš tika ievēlēts par Saulkrastu novada domes priekšsēdētāju Grāvīša vietā.

Pirms lemšanas par Līča ievēlēšanu īpaši plašu debašu nebija, bet Līcis uzrunā deputātiem uzsvēra, ka pašvaldības vēlēšanās kandidējis ar saukli par pārmaiņām un tādas cerot arī nest, gādājot par uzlabojumiem infrastruktūrā, izglītības jomā, uzņēmējdarbības vidē u.tml., lai Saulkrasti “būtu izcilākā vieta, kur dzīvot”. Tomēr Līcis atzina, ka tieši izglītības jomā ir visakūtāk risināmās problēmas, bet viņš vēl neņemoties paust, kādi varētu būt risinājumi.

Tavs komentārs par rakstu: