• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Alekss Ciprs un Stavrs KontonisAlekss Ciprs (no kreisās) un Stavrs Kontonis. Foto: hellasforce.com

Grieķijas ministrs igauņiem atgādina, ka komunisms Eiropā netiek vērtēts tikai negatīvi

Grieķijas tieslietu ministrs Stavrs Kontonis (Σταύρος Κοντονής) ir noraidījis ielūgumu piedalīties šonedēļ Tallinā paredzētajā starptautiskajā konferencē "Komunistu režīmu noziegumu mantojums XXI gadsimta Eiropā". Pamatojot atteikumu, Kontonis ir uzsvēris, ka Grieķijas kreisā valdība neatbalsta komunistu noziegumu pielīdzināšanu nacistu noziegumiem.

"Iniciatīva rīkot konferenci ar specifisku saturu un nosaukumu sūta nepareizu un bīstamu politisku vēstījumu, [..] atdzīvina Aukstā kara klimatu, kas Eiropai nesis tik daudz ciešanu, ir pretrunā ar Eiropas Savienības vērtībām, un nekādā ziņā neatspoguļo Grieķijas valdības un Grieķijas tautas viedokli, ka nacisms un komunisms nevar būt viena vienādojuma divas puses," sacīts Kontoņa vēstulē konferences organizētājiem, kas publicēta Grieķijas plašsaziņas līdzekļos.

"Šausmām, kādas mēs piedzīvojām nacisma laikā, bija tikai viens veids. (..) Komunisms, gluži pretēji, radīja desmitiem ideoloģisku novirzienu, no kurām viens bija eirokomunisms, kas radies komunistu režīmā Prāgas pavasara laikā, lai apvienotu sociālismu ar demokrātiju un brīvību," piebildis ministrs, kurš ir Grieķijas premjerministra Alekša Cipra (Αλέξης Τσίπρας) vadītās partijas "Radikāli kreiso koalīcija – Apvienotā sociālā fronte" (Συνασπισμός Ριζοσπαστικής Αριστεράς - Ενωτικό Κοινωνικό Μέτωπο) jeb SYRIZA (ΣΥΡΙΖΑ) biedrs.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: