• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Skats no izrādes "Talantīgais misters Riplijs".Skats no izrādes "Talantīgais misters Riplijs". Foto: Mārtiņš Vilkārsis/DT

Groza-Ķibere Dailes teātrī ieved misteru Ripliju

Režisore Laura Groza-Ķibere Dailes teātra Lielajā zālē iestudējusi Filisas Nādžas (Phillis Nagy) lugu “Talantīgais misters Riplijs” (Talented Mr Ripley, 1998), kas veidota pēc Patrīcijas Haismitas (Patricia Highsmith) romāna (1955) motīviem. Šī identitātes drāma būs skatāma no 31. janvāra.

Bagātais Herberts Grīnlīfs izvēlas Tomu Ripliju, lai atvilinātu uz mājām savu aizklīdušo dēlu Ričardu. Taču Riplijam ir citi plāni. Viņam ir hameleona daba, neskaidra pagātne un īpašs talants – spēja maldināt un manipulēt. Izšķērdīgā, brīvā pasaule, kurā viņš atrod Ričardu, ir pārāk pievilcīga un kārdinoša, lai no tās atteiktos. Brīdī, kad Riplijs iekāro Ričarda dzīvesstilu un identitāti, spēle kļūst nāvējoši bīstama. Viņu dzīves neatšķetināmi savijas kopā, un bezkaunīgi šarmantajam psihopātam vairs nav ceļa atpakaļ. Jo iespēja atkal kļūt par sevi pašu Riplijam ir pārāk biedējoša.

Izrādes titullomu – Tomu Ripliju – atveido aktieris Gints Grāvelis, bet viņa draugs Ričards Grīnlīfs ir Andris Bulis. Citās lomās – Inga Alsiņa-Lasmane, Lauris Subatnieks, Juris Žagars, Vita Vārpiņa, Olga Dreģe, Mārtiņš Upenieks, Toms Veličko, Juris Bartkevičs, Dārta Daneviča, Gints Andžāns un Juris Jope.

Izrādes scenogrāfiju veidojis Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece ir Ilze Vītoliņa, komponists – Kārlis Auzāns, horeogrāfe – Liene Grava un gaismu mākslinieks – Jevgeņijs Vinogradovs. Lugu tulkojis Jānis Elsbergs.

Gatavojoties izrādei, tapusi arī video intervija ar režisori Lauru Grozu-Ķiberi . To var skatīties šeit.  

Tavs komentārs par rakstu: