• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"Lattelecom" valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis. Foto: Edijs Pālens/LETA

Gulbis: Aizliedzot raidīt "Rossija RTR", Latvijas valsts ieguvusi vairāk nelojālu iedzīvotāju

NOZARE.LV

Aizliedzot Latvijā raidīt Krievijas televīzijas (TV) kanālu "Rossija RTR", Latvijas valsts ieguvusi vairāk nelojālu iedzīvotāju, intervijā avīzei "Diena" paudis "Lattelecom" valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Gulbis atklāj, ka uzņēmums saņēmis asus komentārus no cilvēkiem, kuri līdz šim šajā Krievijas TV kanālā skatījās tieši iemīļotos seriālus. "Šie cilvēki iepriekš lielākoties bija neitrāli noskaņoti pret Latvijas valsti. Taču tagad Latvijas valsts ir ieguvusi vairākus tūkstošus mazāk lojālu cilvēku," intervijā saka vadītājs.

"Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) pieņemtā lēmuma par "Rossija RTR" raidīšanas aizliegumu efekts ir tāds, ka tiek saniknoti iedzīvotāji, turklāt daudzi kļūst mazāk lojāli Latvijas valstij, tiek apgrūtināta to uzņēmumu darbība, kuri šeit darbojas legāli, maksā nodokļus un veido darbavietas. Tāds ir sausais atlikums no NEPLP lēmuma. Informācijas pieejamība pēc būtības netiek ierobežota, jo informācija ir pieejama jebkurā citā platformā," skaidro Gulbis.

Intervijā viņš uzsver, ka satelītoperators "Viasat" joprojām pārraida "Rossija RTR", bet "200 000 mājsaimniecību jeb 25% no visām Latvijas mājsaimniecībām lieto krievu satelītoperatoru kartītes, kas Latvijā ir nelegālas, bet atbildīgās institūcijas izliekas to neredzam".

Kā ziņots, kopš aprīļa vidus visi Latvijas kabeļoperatori ir pārtraukuši Krievijas kanāla "Rossija RTR" retranslāciju. Pārbaudot "Rossija RTR" ierakstus no 2014.gada 2.marta līdz 17.martam, NEPLP konstatēja, ka programmas ziņu un citos raidījumos ir ietverta informācija, kas pārkāpj Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu. Šāda informācija programmā "Rossija RTR" tikusi atspoguļota regulāri.

NEPLP pieņēma lēmumu aizliegt retranslēt programmu "Rossija RTR" Latvijas teritorijā trīs mēnešus no lēmuma spēkā stāšanās dienas. Lēmums stājās spēkā 8.aprīlī.

Tavs komentārs par rakstu: