Žils Simons un Ernests GulbisŽils Simons atkal ir "izspiedis" Ernestu Gulbi (pa labi) no turnīra. Kolāža: Getty Images

Gulbis Roterdamā nespēj iekļūt pamatturnīrā

Latvijas tenisists Ernests Gulbis, kurš Profesionālo tenisistu asociācijas (Association of Tennis Professionals, ATP) rangā atrodas 83. vietā, ATP World Tour 500 sērijas turnīrā Roterdamā kvalifikācijas raunda izšķirošajā cīņā piekāpās pasaules 31. raketei un pamatturnīrā neiekļuva.

Mačā par iekļūšanu pamatturnīrā Gulbja pretinieks bija kvalifikācijas pirmā rakete francūzis Žils Simons (Gilles Simon), kuram Gulbis bija zaudējis trijās no četrām savstarpējām cīņām.

Spēle sākās bez izlūkošanas: jau pirmajā geimā Gulbis ieguva piecas breikbumbas, tomēr Simonam izdevās tās atspēlēt un geimu uzvarēt. Otrajā geimā līdzīgā situācijā izglābās jau Gulbis. Trešais geims – tas pats scenārijs, ceturtajā pirmo reizi iztika bez breikbumbām, piektajā francūzis neatdeva Gulbim nevienu punktu, Ernests “simetriski” atbildēja astotajā. 10. geimā Gulbim izdevās nosargāt divas setbumbas. Stunda un piecas minūtes, nevienas lauztas serves, un uzvarētājs noskaidrojās taibreikā, kurā Ernests jau sākumā nonāca zaudētājos ar 0-2 un atspēlēties vairs nespēja.

Otro setu Ernests sāka ar “sausā” uzvarētu geimu un... tālāk vilciens aizgāja pa pirmajā setā iebrauktajām sliedēm, līdz sestajā geimā kādam no sāncenšiem pirmo reizi izdevās izmantot breikbumbu – un tas bija Gulbis! Nākamajā setā Ernestam izdevās “apēst” divas breikbumbas, un uzvara setā kļuva par “tehnikas jautājumu”. Taču “tehnika” nenostrādāja: servējot par uzvaru setā, Ernests “atdeva” savu servi atpakaļ, un Simons rezultātu izlīdzināja. Atkal taibreiks. Un atkal Gulbis ātri un viegli zaudē. Divas stundas 13 minūtes, 6(2)-7, 6(2)-7, un Roterdamas turnīrs paliek bez Ernesta.