• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Havaju štata federālais tiesnesis VatsonsTiesnesis Deriks Kaala Vatsons. Foto: George Lee/AP

Havaju štata tiesnesis bloķē ASV prezidenta rīkojumu par migrācijas ierobežošanu

ASV federālais tiesnesis Havaju štatā bloķēja lielāko daļu no prezidenta Donalda Trampa (Donald Trump) pēdējā imigrācijas ierobežošanas rīkojuma, apturot to tikai pāris stundas pirms stāšanās spēkā.

ASV apgabaltiesas tiesnesis Deriks Kaala Vatsons (Derrick Kahala Watson) izdeva rīkojumu pēc tam, kad Trampa aizliegumu iebraukt vairāku – lielākoties musulmaņu apdzīvotu – valstu pilsoņiem apstrīdēja Havaju štats. Štats bija norādījis, ka šāda veida imigrācijas ierobežošana nošķirs ģimenes un traucēs piesaistīt studentus.

Baltā nama (The White House) preses sekretāre Sāra Hakabija Sandersa (Sarah Huckabee Sanders) tiesas rīkojumu nosauca par "bīstami kļūdainu", uzsverot, ka tas "grauj prezidenta centienus sargāt amerikāņu drošību".

ASV Tieslietu ministrija paziņoja, ka pārsūdzēs tiesas lēmumu.

Septembrī izsludinātais rīkojums, kuram trešdien bija jāstājas spēkā, attiecās uz ieceļotājiem no Čadas, Irānas, Jemenas, Lībijas, Sīrijas Somālijas un Ziemeļkorejas, kā arī noteiktām Venecuēlas valdības amatpersonām un to ģimenes locekļiem.

Trampa administrācija ir paziņojusi, ka ieceļošanas aizliegums tika izstrādāts, izvērtējot katras valsts drošības situāciju, kā arī tās vēlmi sniegt informāciju ASV.

Iepriekšējā prezidenta Baraka Obamas (Barack Obama) amatā ieceltais tiesnesis Vatsons norādīja, ka jaunie ierobežojumi ignorē federālās apelāciju tiesas lēmumu par Trampa iepriekšējo ieceļošanas aizliegumu.

Pēdējā aizlieguma versija "atklāti diskriminē, balstoties nacionalitātē tādā veidā, ko devītā apgabaltiesa atzina par nesavienojamu ar (..) šīs nācijas dibināšanas principiem", uzsvēra Vatsons.

Viņš paziņoja: viņaprāt, Trampa rīkojumā nav pietiekami pamatots, ka šo sešu valstu pilsoņu ieceļošana kaitē ASV interesēm.

Tiesneša rīkojums attiecas tikai uz sešām lielākoties musulmaņu apdzīvotām valstīm. Tas neattiecas uz Ziemeļkorejai un Venecuēlai piemērotajiem ierobežojumiem, jo Havaju štats to nelūdza darīt.

Trampa administrācija var atkārtoti vērsties Augstākajā tiesā, lai tā lemtu par ieceļošanas aizlieguma likumīgumu.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: