• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
IS kaujinieki iznāk no miglasIslāma valsts kaujinieki. Foto: dcclothesline.com

I is, you is, who are you IS?*

Egils Dzenis, īpaši InfoTOP.lv

Kurš man, vidējam latvietim, spēj izskaidrot pasaulē notiekošo?

Šķiet, ka šobrīd pasaulē nav lielākas problēmas kā Islāma valsts. Tā nu man liekas, jo dižie līderi ar mediju palīdzību man pierunā pilnas ausis. Nevaru nepiekrist, bet tad man paskaidrojiet, kāpēc  ir tā, ka....

a) ASV (ar citiem mazākiem un lielākiem demokrātisko vērtību bruņiniekiem) cīnās vienotā frontē gan pret IS, gan nepakļāvīgo tirānu Bašāru al Asadu**, atbalstot viņa režīmu apkarojošos dumpiniekus. Tātad visa rietumu pasaule cīnās pret radikālajiem islāmistiem. Un Sīrijas prezidentu, kas nav radikālais islāmists.

b) Krievija arī cīnās pret IS, bet atbalsta Bašāru (tādā veidā liekot spieķi rietumnieku ritenī?).

Sanāk, ka tīri teorētiski nabaga IS ir kārtīgās spīlēs, jo no visām pusēm tai uzbrūk lielvalstis ar saviem galmiem. Nu, tā vismaz man liekas, ka tā būtu jābūt, ja jau abām pusēm ir viens kopīgs ienaidnieks. Tas taču būtu prātīgi, ja kopīgu mērķu un pasaules miera labad Lielais Lācis un Cēlie Miera Baloži ar Baltgalvaino Ērgli priekšgalā vienotos kopīgā cīņā. Kad IS būtu piebeigta, varētu atkal cīnīties katrs pret kaut ko citu.

Un ja man prasa, ko darīt ar Sīriju un Bašāru? Es tur redzu otru Koreju – sadalīt un aizmirst. Tā būtu kā balva par uzvaru pār ļaunumu. 

Skarbi, bet nu negribas tur otru Afganistānu, Irāku, Lībiju utt.

Bet kāpēc nenotiek tā, ka visi cīnās pret vienu, galveno ļaunumu? Kāpēc mīļā miera labad nevar vienoties?

Te man jāpiekrīt, jau kaut kur dzirdētam spriedelējuma – vai tik IS nav mākslīgi radīts, kaut kam izdevīgs bubulis? Bubulis, kuru ērti izvilkt no pagultes un pabaidīt visus citus, un būt vienīgajam, kuram nav bail stāties tam pretim – tāpēc ka tas ir tavs bubulis. Ja tu esi vienīgais, kam nav bail, tad citi slēpies aiz tavas platās muguras un vairos tavu varoņa un pasaules glābēja apziņu. Hm… Bet, ja bārdainais bubulis tiks uzveikts, tad tu vairs nebūsi vajadzīgs. 

Turklāt, cik noprotu, islāmisti tagad tirgojas arī ar naftu (peļņa esot 10 milj. dolāru dienā). Domājams, ka pie viņiem cenas ir ar labu atlaidi! Diez, kurš gan pērk šo dubultmelno zeltu? Diezin vai to iegādājas citi vispasaules ļaundari, piemēram, Ziemeļkoreja.

Visdrīzāk, tā tiek notecināta tuvākajiem kaimiņiem, kas nemaz nav saistīti ar vispasaules miera ideju.

* Aptuvens tulkojums no kropļotas angļu valodas: Es ir, jūs ir, kas jūs esat, IS [Islamic State]?

**Tiesa, ir mazliet savādi, ka vispasaules miera plāksteris ar tādu dedzību grib uzvarēt šo briesmīgo režīmu, bet piever acis uz citiem lielākiem un mazākiem mūžīgajiem vadoņiem Centrālajā Āzijā, Āfrikā. Un ja vēl atceramies, kādu postu un haosu aiz sevis atstāja sabiedrotie pametot kaut vai "kodollielvalsti" Irāku, tad šī cilvēktiesību aizstāvība man nav izskaidrojama ne ar ko citu, kā ar tiekšanos pēc naftas pumpjiem un miltārā budžeta izlietojumu (atbrīvoties no vecajiem armijas dzelžiem, lai dabūtu vietā jaunos). 

 

1 Komentāri


 1. Novērotājs
  2015-10-15

  Naftu pērk mūsu sabiedrotais... Turcija (NATO)...

Tavs komentārs par rakstu: