• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Kapučīno.Kapučīno. Foto: Evija Trifanova/LETA

Iedzīvotājiem Latvijā garšo pietiekami stipra un jaušami rūgta kafija

LETA

Latvijas iedzīvotājiem vislabāk patīk sabalansēta kafijas garša, kurā ir pietiekams stiprums un jaušams arī rūgtums, skaidro kafijas eksperts un SIA "King Coffee Service Latvia" valdes loceklis Vilmārs Vjakse.

Viņš atzīmē, ka tāds stiprums un rūgtums, ko Latvijas cilvēkiem patīk baudīt kafijā, vairāk raksturīgs Itālijai, bet, piemēram, skandināvi ir pieraduši pie skābākas kafijas, kas gatavotas no gaišāk grauzdētām "Arabica" kafijas pupiņām un kuru garšas buķete līdz ar to arī ir gaišāka un vieglāka.

"Visticamāk, viņiem Latvijas kafijas garša nepatiks, tāpat kā vidējam Latvijas iedzīvotājam pie sirds neiet filtrētā skandināvu kafija," norāda Vjakse.

Patlaban Latvijā pieprasītākie kafijas veidi ir kafija ar pienu, kam seko melna kafija, "Caffee Latte" un "Cappuccino". Sievietes mazliet biežāk nekā vīrieši dod priekšroku kafijas dzērieniem ar pienu, bet vīrieši izvēlas melnu kafiju, liecina "King Coffee Service Latvia" novērojumi.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija "King Coffee Service Latvia" apgrozījums pērn bija 1,769 miljoni eiro, bet peļņa - 222 767 eiro. SIA "King Coffee Service Latvia" pieder SIA "Vending Investments" - 50% un Aivaram Rodčenko - 50%.

"King Coffee Service Latvia" pamatdarbība ir kafijas aparātu noma, izejvielu tirdzniecība un apmācību rīkošana.

 

Tavs komentārs par rakstu: