• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Kvadracikls "Polaris" kustībā Militārais kvadracikls "Polaris MV850". Publicitātes attēls: Polaris Defense

Iepērkot militāro tehniku ASV, Aizsardzības ministrija neatklāj izmaksas

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) bāleliņa Raimonda Bergmaņa vadītā Aizsardzības ministrija (AM) turpina tradīciju un neatklāj, cik izmaksās 62 ASV uzņēmuma Polaris Government & Defense ražotie militārie taktiskie transportlīdzekļi, ko Nacionālie bruņotie spēki (NBS) saņems ASV valdības Ārvalstu militārā atbalsta programmas ietvaros.

NBS tiks piegādāti Polaris MRZR-2, MRZR-4, MV850 modeļu transportlīdzekļi, kā arī vairāki ar mobilās novērošanas iekārtām īpaši aprīkoti transportlīdzekļi. Plānots, ka pirmos Polaris ražotos transportlīdzekļus Latvija saņems šā gada maijā, un piegādes turpināsies līdz nākamā gada otrajam ceturksnim.

No valsts budžeta līdzekļiem tikšot finansēta aptuveni piektā daļa no piegādēm.Tomēr par to, cik par šiem transportlīdzekļiem samaksās Latvijas nodokļu maksātāji, AM izplatītajā informācijā nav ne pušplēsta vārda (šeit).

ASV vietnē “Bloomberg” atrodama informācija, ka divvietīgs Polaris MRZR-2 apvidnieks maksā nedaudz zem 30 000 ASV dolāru, četrvietīgs – ap 36 000 USD (šeit). Savukārt Polaris MRZR-4 lētākā versija maksā 40 000 USD, bet vienvietīgā kvadracikla ar divtaktu dzinēju Polaris MV850 lētākā versija – 15 000 USD.

Zinot līdzšinējo praksi, jāpieņem, ka diezin vai AM šos transportlīdzekļus saņems tieši no ražotāja, tāpat cenā noteikti ietilpst arī piegāde, apmācība un serviss.

Tavs komentārs par rakstu: