• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ievas Jurjānes zīmējums "Putni"Ieva Jurjāne. Putni

Ievas Jurjānes «Putni» nāk tuvāk galerijā «Istaba»

Galerijā “Istaba” Rīgā, Krišjāņa Barona iela 31A līdz 4. novembrim skatāma Ievas Jurjānes personālizstāde “Putni pienāk tuvāk”. Izstādē eksponēti zīmējumi, kas nule tapuši diviem dažādiem projektiem, saistītiem ar putniem.

Šie ir zīmējumi ar uzdevumu, zīmējumi pēc pasūtījuma. Reiz ornitologs Arnis Zacmanis ieraudzīja Ievas Jurjānes zīmētu beigtu putniņu un paturēja to prātā. Pēc kāda laika viņš lūdza Ievu uzzīmēt Latvijas putnus, kas nāk pie cilvēkiem barotavās ziemā. Savukārt apgāds “Liels un mazs” aicināja Ievu Jurjāni ilustrēt Ievas Samauskas grāmatu “Čarlīnes deguns”. Grāmatas stāstā cilvēki vienu dienu pamostas ar dažādiem putniem savu degunu vietā.

“Putni ir brīnišķīga paralēlā civilizācija. Mums labi zināt, ka viņi ir, jāļauj tiem būt tur, kur daba to paredz. Novērot putnu var tikai tad, kad tas pienāk tuvāk. Uzzīmēt putnu nozīmē to ilgi vērot. Skatīties uz zīmētu putnu nozīmē domāt,” saka zīmējumu autore.

Ieva Jurjāne, kas plašāk pazīstama kā scenogrāfe, teātra un filmu māksliniece, strādā arī glezniecībā – realizējot individuālus, izstrādātus projektus, kā varēja vērot izstāžu zāles "Arsenāls” Radošajā darbnīcā mākslinieces personālizstādēs “Rotaļlietas stāsts” (2012), “Es viņus redzu”(2008) un apgleznota porcelāna ekspozīcijā “Porcelāna paradīze”(2008) galerijā “Istaba”. Māksliniece ilustrējusi arī grāmatas. Par ilustrācijām Ineses Zanderes grāmatai “Pūces svinības” saņēmusi Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas Gada Balvu "Zelta Ābele“ nominācijā “Proza bērniem”.

Grāmata “Čarlīnes deguns” tiks izdota apgādā “Liels un mazs” šā gada nogalē. Plakāts “Putni barotavās ziemā” nāks klajā jau izstādes laikā.

Tavs komentārs par rakstu: