• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Igaunijas kareivisIgaunijas kareivis "Eža" spēlēs. Foto: Pinterest

Igaunijā sākušās jaunāko laiku lielākās «kara spēles»

Igaunijā ir sākušās lielākās militārās mācības kopš valsts neatkarības atjaunošanas.“Kara spēlēs”, kas nosautas “Siil“ [Ezis] piedalās vairāk nekā 13 000 karavīru no Igaunijas bruņoto spēku aktīvā dienesta, rezervistiem, zemessardzes organizācijas “Kaitseliit” [Aizsardzības līga]. Spēlēs piedalās arī bruņoti cilvēki un citām valstīm ­– ASV, Beļģijas, Dānijas, Francijas, Gruzijas, Īrijas, Kanādas, Latvijas, Lielbritānijas, Lietuvas, Polijas, Somijas, Ukrainas, Vācijas, Zviedrijas.

Mācības ilgs līdz 14. maijam un norisinās visā Igaunijas teritorijā, bet galvenokārt Vīlandes, Tartu, Valgas, Pelvas un Veru apriņķos, vēsta Igaunijas Aizsardzības spēku preses dienests.

Galvenā loma kara spēlēs būs “Kaitseliit”: mācību laikā tiks pārbaudīta gan bruņoto spēku vienību sagatavotība un prasmes kaujas uzdevumos, gan sadarbība starp “Kaitseliit” un bruņoto spēku vienībām.

Igaunijas Aizsardzības spēku komandieris ģenerālis Riho Terass (Riho Terras) informē, ka šajās mācībās rezervisti un brīvprātīgie veic uzdevumus, kas saistīti ar teritoriālo aizsardzību. Spēles ir sadalītas trijos posmos. Kaujas gatavības manevri ilgst līdz 4. maijam, sadarbības spēju, prettanku un mīnmetēju mācības ilgst no 5. līdz 7. maijam, bet kaujas manevru posms – no 8. līdz 12. maijam.

Kaujas manevru posms 2. kājnieku brigāde sadarbībā ar vienībām no Vācijas, Somijas, Latvijas, Lietuvas un ASV imitēs karadarbību pret ienaidnieku, ko tēlos 1. kājnieku brigāde un NATO kaujas grupa.

Tavs komentārs par rakstu: