• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ilzes Vītoliņas tērpa skice izrādei "Pavasaris".Ilzes Vītoliņas tērpa skice izrādei "Pavasaris". Publicitātes foto: Istaba

Ilzes Vītoliņas «Pavasaris» galerijā «Istaba»

No 22. novembra galerijā “Istaba” būs skatāma latviešu kostīmu mākslinieces Ilzes Vītoliņas skiču izstāde. Akvareļa tehnikā veidotie gleznojumi atklās Dailes teātrī topošās igauņu režisora Prīta Pedajasa (Priit Pedajas) izrādes “Pavasaris” tēlus.

Igauņu rakstnieka Oskara Lutsa (1887-1953) romāna (oriģinālā: Kevade, 1912-1913) dramatizējuma iedvesmoti, izstādi veidos nostalģijas un bērnības atmiņu piesātināti tēli. Jau janvārī uz Dailes teātra skatuves tie izspēlēs skolas gaitu ikdienas ainas nomaļā igauņu ciematā 20. gadsimta sākumā. Askētiskās skolas formas, trauslie svinību brunči un amizantās kārtas, kas pasargā no ziemas sala – caur Ilzes Vītoliņas glezniecisko skiču atlasi skatītājs tiks iepazīstināts ne tikai ar gaidāmā iestudējuma estētiku, bet arīdzan stāstu par kostīmu mākslinieka neizmērojamo lomu aktieru spējā iejusties tēlā un vizuālā vēstījuma iedzīvināšanu uz teātra skatuves.

Ilze Vītoliņa ir viena no vadošajām izrāžu kostīmu māksliniecēm Latvijā. Viņu raksturo spēja strādāt ar vērienīgiem plaša diapazona projektiem, nezaudējot fantāzijas kapacitāti kā tehniskajos risinājumos, tā vēsturiskajās interpretācijās. Veidojusi tērpus vairāk nekā 200 izrādēm visos Latvijas teātros, Latvijas Nacionālajā operā un baletā, kā arī Maskavā, Sanktpēterburgā un Jekaterinburgā. Daudzreiz nominēta un saņēmusi “Spēlmaņu nakts” balvas kategorijā “Gada kostīmu mākslinieks”, kā arī Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” kategorijā “Labākais animācijas mākslinieks”.

Ilze Vītoliņa ir vairāk nekā piecpadsmit leļļu teātra izrāžu, vairāku animācijas filmu un grāmatu māksliniece.

Ilzes Vītoliņas personālizstāde “Pavasaris” tapusi sadarbībā ar Dailes teātri. Izstādes kuratore – Elīna Sproģe. Izstāde galerijā “Istaba” būs skatāma līdz 2022. gada 7. janvārim.

Tavs komentārs par rakstu: