• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Absolventu pulciņšGaišākajām galvām – labākie apstākļi. Foto: Thinkstock

Īpaši talantīgi jaunieši RTU studēs pēc individuāla plāna

Jaunajā studiju gadā Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) īpaši talantīgiem jauniešiem Talantu programmas ietvarā piedāvā iespēju studēt pēc individuāla plāna.

RTU ir sākusi Latvijā vēl nebijušu projektu – Talantu programmu, lai inženierzinātņu studijām piesaistītu jaunos talantus no Latvijas reģionu skolām.

Pirmie 23 absolventi no desmit Latvijas skolām un RTU Inženierzinātņu vidusskolas absolventi šogad uzsāks studijas RTU, izmantojot jaunās Talantu programmas iespējas. RTU piedāvā jauniešiem individuālu studiju plānu, jo viņiem ir daudz plašākas un specifiskākas zināšanas eksaktajos priekšmetos nekā daļai viņu vienaudžu. Papildus tam viņiem būs iespēja pilnveidot savu personību un prasmes lekcijās un semināros, kā arī strādāt ar individuāliem mentoriem. RTU atbalsta jaunos talantus, lai pēc studijām viņi varētu darboties vai nu zinātnē, vai arī kļūt par izciliem inženierzinātņu speciālistiem, inovatoriem, uzņēmumu vadītājiem.

Atklāšanas pasākumā 27. augustā Zinātniskajā bibliotēkā piedalās Talantu programmas dalībnieki, Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks ekonomikas un finanšu jautājumos Valdis Dombrovskis un RTU rektors Leonīds Ribickis, bet par zinātnieka pieredzi jauniešiem stāstīs RTU Materiālu un konstrukciju institūta vadošais pētnieks Kaspars Kalniņš.

Talantu programmā izvēlēti dalībnieki ar izcilām zināšanām eksaktajos priekšmetos. Vispirms tika izvēlētas labākās skolas Rīgā, Pierīgā, Vidzemē, Kurzemē, Zemgalē un Latgalē, balstoties uz fizikas, matemātikas un ķīmijas centralizēto eksāmenu vidējo vērtējumu un skolēnu sasniegumiem valsts mēroga olimpiādēs. Pēc tam skolas labākos 12. klases absolventus ieteica studijām RTU.

RTU paspārnē jau piecus gadus darbojas RTU Inženierzinātņu vidusskola, kur mācās eksaktajās jomās izcili jaunieši, kuri savu nākotni vēlas saistīt ar inženierzinātnēm. IZV absolventi jau studē RTU pēc individuāla plāna.

Tavs komentārs par rakstu: