• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Melnā tēja tumsāMelnā tēja - savā ziņā mistisks dzēriens. Foto: twgtea.com

Ir melna melna nakts. Melna melna tēja pazemina asinsspiedienu...

Melnās tējas regulāra lietošana palīdz cīnīties pret hipertoniju, paziņojuši Rietumaustrālijas universitātes (The University of Western Australia) zinātnieki. Viņu pētījuma rezultāti publicēti žurnālā "American Journal of Clinical Nutrition". 

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

Speciālisti ir izpētījuši melnās tējas ietekmi uz cilvēkiem ar paaugstinātu [sistolisko] arteriālo spiedienu – gan vīriešiem, gan sievietēm. Eksperimenta dalībnieki bija sadalīti divās grupās. Vienas grupas dalībnieki ik dienu izdzēra pa trim tasēm melnās tējas, bet otras grupas dalībniekiem tika dots tikpat daudz cita dzēriena, kas saturēja kofeīnu, bet nesaturēja [pigmentus] flavonoīdus. Asinsspiediena rādītāji visiem tika salīdzināti pirms eksperimenta, pirmajā tā dienā, kā arī pēc trim un sešiem mēnešiem.

Zinātnieki noskaidroja, ka – salīdzinājumā ar citu dzērienu – melnā tēja vairāk ietekmē sistoliskā un diastoliskā spiediena stabilizēšanos. Dienā rādītāju izmaiņas bija nebūtiskas, toties naktī tiem, kas dzēra tēju, spiediens samazinājās par aptuveni desmit procentiem. Šis efekts parādījās jau pirmajā eksperimenta diennaktī un saglabājās visu pusgadu, kamēr ilga pētījums. Turklāt tas nebija atkarīgs no eksperimenta dalībnieku sākotnējā asinsspiediena līmeņa un sirds ritma.   

“Pētījuma rezultāti uzrāda, ka bez kofeīna malnajā tējā ir vēl kāds komponents, kas varētu ietekmēt arteriālā spiediena izmaiņu ātrumu nakts stundās,” secina zinātniskā darba autori. 

Tavs komentārs par rakstu: