• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Mīkāls MārtinsMīkāls Mārtins. Foto: Getty Images

Īrijā valdību uz laiku pārņem «Fianna Fáil» un Mīkāls Mārtins

Par jauno Īrijas premjerministru kļuvis “Fianna Fail – Republikāņu partijas” (Fianna Fáil – An Páirtí Poblachtánach; Fianna Fáil – likteņa karavīri) līderis Mīkāls Mārtins (Micheál Martin). Sagaidāms, ka Mārtins premjerministra postenī atradīsies līdz 2022. gada decembrim, kad valdības vadītāja amatā atgriezīsies sabiedrībā ļoti populārais liberāli konservatīvās partijas “Fine Gael” [Gēlu klans] pārstāvis Leo Varadkars (Leo Varadkar).

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas un ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

Balsojums par Mārtina kandidatūru notika pēc vairāk nekā triju mēnešu ilgām sarunām par koalīcijas izveidošanu: parlamenta vēlēšanas Īrijā notika šā gada februārī, un tajās nevienai no politiskajām partijām neizdevās iegūt vairākumu.

Partiju sarunas apgrūtināja kovidpanika un, kā jau šodien pieņemts, cīņu pret jauno koronavīrusu jaunais premjerministrs deklarējis kā vienu no galvenajiem uzdevumiem.

Pārejas posmā premjerministra pienākumus turpināja pildīt līdzšinējais premjerministrs Leo Varadkars.

Kopš Īrijas neatkarības pasludināšanas 1919. gadā valdību vienmēr ir vadījusi kāda no lielākajām partijām – “Fianna Fáil” vai “Fine Gael”. Tomēr šā gada jūnija sākumā abu konkurējošo partiju, kā arī partijas “Zaļā alianse” (Comhaontas Glas) līderi panāca vēsturisku vienošanos par koalīcijas valdības programmu. Atlika nobalsot par nākamo premjerministru jeb Tīšoku (Taoiseach).

27. jūnijā par Mīkālu Mārtinu nobalsoja jaunās koalīcijas deputāti un arī vairāki neatkarīgie deputāti.

Tavs komentārs par rakstu: