• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Viesuļvētras postījumi Dominikas salāIzpostītā Dominikas sala. Foto no: thewire.in

«Irmas» izpostītās Karību salas sasniedz «Marija»

LETA--AFP/DPA

Viesuļvētra "Marija" (Maria jeb Mary), kas pirmdien Atlantijas okeānā ieguva visaugstākās – piektās – kategorijas viesuļvētras spēku, sasniegusi Karību jūras salas, kurās nesen plosījās viesuļvētra "Irma".

Kaut arī tagad vētras spēks samazinājies līdz ceturtās kategorijas līmenim, sagaidāms, ka tā, virzoties uz Puertoriko un Virdžīnām, joprojām būs "ārkārtīgi bīstama" vētra, apliecināja ASV Nacionālais Viesuļvētru centrs (National Hurricanes Center, NHC).

Vētra sasniegusi Dominikas salu Mazo Antiļu salu grupā, kur tā nodarījusi "plašus postījumus", apliecināja premjerministrs Rūzvelts Skerits (Roosevelt Skerrit). "Mēs jau esam zaudējuši visu, ko par naudu var nopirkt vai atjaunot," otrdien sociālajā tīklā "Facebook" norādīja premjers, piebilstot, ka vētra daudziem namiem, arī viņa paša rezidencei, norāvusi jumtus.

"Manas vislielākās bailes ir par nākamo rītu, ka mēs pamodīsimies ar ziņām par smagiem fiziskiem savainojumiem vai pat nāves gadījumiem ilgstošo lietavu izraisīto zemes nogruvumu rezultātā," atzina premjers.

NHC ziņo, ka vētras vēju ātrums sasniedzis 257 kilometrus stundā (71 metru sekundē). NHC iepriekš prognozēja, ka vētra vēl vairāk pieņemsies spēkā, un tuvāko dienu laikā tā būs ārkārtīgi bīstama viesuļvētra.

Meteorologi brīdinājuši, ka vētras laikā ūdens līmenis piekrastēs var paaugstināties par 1,8 līdz 2,7 metriem.

Francijai piederošajā Gvadelupā pirmdien izsludināta "sarkanā trauksme", slēgtas skolas, uzņēmumi un valsts iestādes. Gvadelupā no teritorijām, kurām draud applūšana vai zemes nogruvumi, dots rīkojums par evakuāciju.

Arī Martinikā, kur līdzīgi kā Gvadelupā dzīvo aptuveni 400 000 cilvēku, slēgtas mācību iestādes un valsts iestādes.

Jau vēstīts, ka nesen reģionā plosījās viesuļvētra "Irma", kas tur laupīja dzīvību 40 cilvēkiem. Pēc tam vētra nodarīja plašus postījumus ASV Floridas štatam, kur gāja bojā vismaz 50 cilvēki.

Tavs komentārs par rakstu: