• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Irākas brīvprātīgie kareivjiIrākas brīvprātīgie priecājas par uzvaru. Foto: Ahmed Jadallah/Reuters

«Islāma valsts» Irākā zaudējusi pēdējo pilsētu

LETA—AFP

Irākas armija ieņēmusi Eifratas ielejas Rāvas pilsētu, kas bija pēdējā džihādistu grupējuma "Islāma valsts" (angļu: Islamic State, IS) kontrolētā pilsēta Irākā.

Karavīri un paramilitārie spēki "atbrīvoja visu Rāvu un pacēla Irākas kargu uz visām ofiiciālajām ēkām," teikts Irākas armjas ģenerāļa Abdelamīra Jarallas (angļu: Abdel-Amir Yaralla) paziņojumā.

Uzbrukums pilsētai sākās piektdienas rītā un uzvara gūta strauji, jo daļa "Islāma valsts" kaujinieku devušies uz Sīriju, kur cenšas aizstāvēt savas pozīcijas pret Sīrijas armijas uzbrukumu Abū Kemālā, kas savukārt ir pēdējā Islāma valsts" kontrolētā pilsēta Sīrijā.

ASV vadītā pretdžihādistu koalīcija ceturtdien paziņoja, ka "Islāma valsts" zaudējusi 95% teritoriju, kas tās kontrolē Irākā un Sīrijā atradās "kalifāta" pasludināšanas laikā 2014. gadā.

"Islāma valsts" vēl nesen kontrolēja plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, arī vairākas lielas pilsētas, kur centās ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludināja tur "kalifātu" un pastrādāja neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

Aktivizējoties operācijām pret "Islāma valsti", pēdējā laikā džihādistu kontrolētās teritorijas ievērojami sarukušas.

Grupējums cenšas nostiprināties arī Lībijā un Afganistānā, kā arī uzņēmies atbildību par teroraktiem Eiropā.

Tavs komentārs par rakstu: