• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Krātiņā ieslēgti "Islāma valsts" gūstekņi "Islāma valsts" upuri. Foto: nytimes.com

«Islāma valsts» pēdējos mēnešus ir bijusi sevišķi zvērīga

Lielbritānijas aizsardzības un izlūkošanas jautājumu ekspertu organizācija “IHS Jane's” paziņojusi, ka tās rīcībā esošie dati liecinot: džihādistu grupējuma “Islāma valsts” rīkoto uzbrukumu skaits pēdējā laikā pieaudzis par 42%. Ja no aprīļa līdz jūnijam “Islāma valsts” dienā veica vidēji 8,3 uzbrukumus, tad no jūlija līdz septembrim – jau 11,8. “IHS Jane's” secinājusi, ka ASV vadītās koalīcijas veiktajiem gaisa uzlidojumiem bijusi visai ierobežota ietekme uz “Islāma valsti” un ka grupējums vēl nav pietiekami novājināts, lai tam būtu iespējams atkarot teritorijas, par pilnīgi sakāvi nemaz nerunājot. Organizācijas pārstāvji arī Krievijai ir pārmetuši pārliekus civiliedzīvotāju upurus, veicot uzlidojumus “islāma valsts” pozīcijām.

IHS Jane's” apkopotajos datos iekļauti arī Nigērijas teroristiskā grupējuma “Boko Haram” sarīkotie uzbrukumi, jo grupējums martā izteica lojalitāti “Islāma valstij”.

Organizācija pēdējos trīs mēnešos uzskaitījusi 1086 uzbrukumus, ko veikusi “Islāma valsts”, laupot dzīvību 2978 cilvēkiem. Līdz ar to “Islāma valsts” nogalināto cilvēku ir palielinājies par 65,3%, salīdzinot ar iepriekšējiem trim mēnešiem, bet, salīdzinot ar situāciju pirms gada, – par 81%.

 “IHS Jane's” piebilst, ka patiesais “Islāma valsts” uzbrukumu skaits droši vien ir daudz lielāks, jo “ne visus iespējams apstiprināt”.

Tavs komentārs par rakstu: