• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
kaujinieks maskā ar kaujas raķeti rokāISIS kaujinieks. Foto: yournewswire.com

«Islāma valsts» Sīrijā laidusi indīgas gāzes, bet konfidenciāli

Jau pērnā gada oktobrī parādījās pirmās ziņas, bet Savienotās Valstis šā gada septembra sākumā publiski atzina, ka teroristu grupējums “Islāma valsts” (Islamic State, ISIS), iespējams, ir izmantojis ķīmiskos ieročus. Taču acīmredzot tāpēc, ka “ķīmija” tika izmantota pret kurdu kaujiniekiem, pret kuriem kara darbību veic arī ASV sabiedrotā Turcija, šis skandāls plašāku skanējumu neguva.

Tā ir izrādījusies “rotaļāšanās ar uguni”: novembra sākumā starptautiska ekspertu grupa apstiprinājusi, ka Sīrijas pilsoņkarā augustā ticis pielietots iprīts. Situācija ir patiešām slidena, jo šajā gadījumā praktiski nav iespējams vainot “Asada režīmu”, tāpēc Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācija (The Organisation for the Prohibition of Chemical Weapons, OPCW) ir paziņojusi, ka tā “nav pilnvarota noteikt, kas tajā vainīgs”. Eksperti vien apstiprinājuši, ka iprīts ticis pielietots vienā no Sīrijas pilsētām, kurā norisinājušās kaujas starp ISIS un “kādu citu nemiernieku formējumu”.

Slepenajā, ar 29. oktobri datētajā ziņojumā, kura kopsavilkums nonācis mediju rīcībā, "ar visaugstākās pakāpes pārliecību" secināts, ka 21. augustā Māri pilsētā ziemeļos no Alepo vismaz divi cilvēki tikuši pakļauti iprīta iedarbībai. “Ļoti iespējams, ka iprīta iedarbība izraisījusi mazuļa nāvi,” teikts ziņojumā. Savukārt mediķi, kas pārstāv organizāciju “Ārsti bez robežām” (Médecins Sans Frontières, MSF), apgalvo, ka snieguši palīdzību četriem vienas ģimenes locekļiem, kad kādu māju ķēris mīnmetēja lādiņš, no kura izplūdusi dzeltena gāze.

Tavs komentārs par rakstu: