• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Cilvēki birojā IslandēIslandiešiem jāatsakās no cerībām uz "normālu dzīvi". Foto no: CNN

Islande rāda, ka vakcinācijas «aptvere» neļauj atgriezties «normālā dzīvē»

Tiem, kas cer, ka pēc tam, kad potēšanas “aptvere” būs sasniegusi kolektīvās jeb ganāmpulka imunitātes (herd immunity) līmeni, varēsim atgriezties normālā dzīvē, nākas vilties: Islande, kura kā viena no pirmajām valstīm ir vakcinējusi vairāk nekā 80% iedzīvotāju, nupat ir daļēji atjaunojusi ierobežojumos, ziņo Islandes oficiālā kovidvietne.    

Pēteris Kurpnieks, īpaši InfoTOP.lv

No 25. jūlija [prognozēti – līdz 13. augustam, kad ierobežojumi varētu tikt vai nu mīkstināti, vai tieši otrādi, pastiprināti] Islandē ir atjaunota prasība pēc negatīviem “Covid-19” testiem arī vakcinētiem ieceļotājiem, noteikti pulcēšanās ierobežojumi iekštelpās līdz 200 cilvēkiem, turklāt ievērojot sociālo distancēšanos, bet sabiedriskās ēdināšanas iestādes drīkstēs darboties tikai līdz pusnaktij.

Tas darīts pēc valsts galvenā epidemiologa Torolfura Gudnasona (Þórólfur Guðnason) ieteikuma. Viņš argumentē ar to, ka 80 procentu iedzīvotāju vakcinācija tomēr nav pilnībā pasargājusi no vīrusa delta varianta nokļūšanas Islandē.

“Pašlaik ir vakcinēti jau tik daudz cilvēku. Vai tas ko nozīmē? Jā – vakcinācija diemžēl nestrādā tik labi, kā mēs domājām. Pašlaik no inficēšanās tā sniedz 60 procentu aizsardzību. Kad vakcinācijas programmu sākām, bija informācija, ka efektivitāte sasniegs 80 līdz 90 procentus, un tā ir starpība. Tas nozīmē, ka 40 procenti tomēr var tikt inficēti, un desmit procentiem no viņiem var būt smagākas sekas,” Gudnasonu citē lsm.lv. 

Runājot tieši, par spīti vakcinācijas ļoti augstajai “aptverei”, pirms dažām dienām inficēšanās apjoms Islandē ir sasniedzis augstāko līmeni visas pandēmijas laikā – 114 infekcijas gadījumus.

Rezultātā islandieši ir atgriezušies gan pie masku režīma, gan sociālās distancēšanās (tās Islandes variants ir viens metrs). Viena metra distance un maskas ir obligātas VISIEM publisku pasākumu apmeklētājiem, kā arī darba vietās.

No masku nēsāšanas ir atbrīvoti nevis mistiskā sadarbspējīgā kovidsertifikāta turētāji, bet tikai tie, kuri ir izslimojuši “Covid-19” – t.i., tie, kam ir dabiskā nevis mākslīgā imunitāte,– kā arī tie, kuri “nesaprot, kā pareizi lietot sejas masku, vai kuri to nevar darīt citu iemeslu, piemēram, veselības apsvērumu dēļ”.

Par laimi islandiešiem, viņiem nav noteikti sportošanas ierobežojumi nedz ārā, nedz iekštelpās – ar noteikumu, ka tajās ir laba vēdināšana. Tas dod cerību, ka ar laiku dzīve Islandē tomēr normalizēsies – tiesa, tāda kā pirms kovida tā noteikti būs tikai tad, kad polārpūcei aste ziedēs. Nu, tad, kad globālie kovidsaimnieki atļaus.

Tavs komentārs par rakstu: