Itāļu vārtsargs Andrea BernardsItāļu vārtsargs Andrea Bernards atvairīja 63 no 65 metieniem. Foto: IIHF

Itālija 0-3 Latvija. Mazliet vilšanās, mazliet tā kā kauns

Pasaules hokeja meistarsacīkstēs Slovākijā Latvijas izlase tikās ar tik vāju pretinieku, kāds pasaules specīgāko komandu kompānijā vēl nebija redzēts. Itālijas izlases “spēku” objektīvi raksturo skaitļi, kas parāda precīzu metienu attiecību pa pretinieku vārtiem: 65-15.

Protams, šis mačs neko neizšķīra, un tas bija gadījums, kad Latvijas valstsvienība pretinieku nomāca ar savu meistarību. Taču vilšanos jebkurā gadījumā sagādāja spēlēšana pa roku galam, ar acīmredzamu domu “gan jau iebakstīsim”. Sevišķi šī sajūta pastiprinājās tās trīs reizes, kad Latvijas izlase nokļuva skaitliskā vairākumā, tā arī nespēdama to pārvērst vārtu guvumā.

Nekas nemainījās pat pēc tam, kad itāļi otrajā trešdaļā guva vārtus, ko aizmugures stāvokļa dēļ tiesneši neieskaitīja – mūsējie turpināja savu bezrūpīgo “taktiku”. Roberta Bukarta rezultatīvais metiens spēles 30. minūtē bija rezultatīvs lielā mērā ar veiksmes palīdzību (asistenti Rihards Bukarts un Gints Meija). Kad otrās trešdaļas pēdējā, 60. minūtē Rihards Marenis (rezultatīvas piespēles Emīlam Ģēģerim un Ralfam Freibergam) iemeta ripu itāļu vārtu augšējā stūrī,  mūsu komanda vispār ar katru savu žestu demonstrēja, ka “viss ir padarīts”. Taisnības labad jāsaka, bija grūti iedomāties, kā itāļi varētu tikt pie kaut viena rezultatīva metiena (par spīti tam viens no viņu metieniem trešajā trešdaļā trāpīja pa Kristera Gudļevska vārtu stabu, bet divas minūtes, ko Latvija pavadīja mazākumā, gandrīz pilnībā aizritēja mūsu valstsvienības aizsardzības zonā). Trešo ripu Teodors Bļugers pēc saspēles ar Rūdolfu Balceru un Ronaldu Ķēniņu iemeta jau tukšos vārtos pašā mača izskaņā.

Un tomēr – jums nelikās, ka spēle bija garlaicīga un, hm, drusku nožēlojama? Nu, paskatīsimies, kā veiksies nākamajās trijās cīņās, kurās Latvijas izlasei pretim stāsies galvenie konkurenti uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

Ceturtdien, 16. maijā plkst. 21.15 pirmā no šīm cīņām – pret mūsējo vēl ne reizi neuzvarēto Čehijas valstsvienību.

Ceturtās un piektās dienas rezultāti: 13. maijs. A grupa: ASV 3-2(P) Somija, Slovākija 4-5 Kanāda; B grupa: Krievija 3-0 Čehija, Norvēģija 1-8 Zviedrija. 14. maijs. A grupa: Lielbitānija 0-9 Dānija, Vācija 4-1 Francija; B grupa: Latvija 3-0 Itālija, Šveice 4-0 Austrija. Pēc trim kārtām komandas sarindojušās tā. A grupā: 1. Vācija 9, Somija 7, Kanāda 6, Dānija 5, ASV 5, Slovākija 3, Francija 1, Lielbritānija 0. B grupā: 1. Šveice 9, Krievija 9, Zviedrija 6, Čehija 6, Latvija 6, Austrija 0, Norvēģija 0, Itālija 0.