• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Zvejas kuģis ar migrantiem pie Itālijas krastiemMigrantu "glābšana" Vidusjūrā - līdz šim drošāksis cilvēku kontrabandas instruments. Foto no: europe.easybranches.com

Itālija Maltai un Malta Itālijai: savāciet «savus migrantus!»

Turpinās strīds un “argumentu” apmaiņa starp divām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm Maltu un Itāliju: ne viena, ne otra nevēlas savās ostās uzņemt zvejas kuģi ar 450 Āfrikas migrantiem uz borta. Šis ir gadījums, kad eiropeiskā “hiperhumānisma” ideja tiek pakļauta nopietnam pārbaudījumam.

Itālija un Malta arī sestdien turpina strīdēties (sīkāk par to angļu valodā šeit) par to, kurai no tām jāuzņem zvejas kuģis ar 450 migrantiem, kas ceturtdien devās Itālijai piederošās Lampedūzas salas virzienā.

Itālijas transporta ministrs Danilo Toninelli (Danilo Toninelli) tviterī raksta, ka Maltai saskaņā ar jūras tiesībām bija pienākums izglābt šos migrantus, jo viņi piektdien atradušies Maltas meklēšanas un glābšanas zonā, kā arī nodrošināt šim kuģim drošu ostu.

Maltai ir cita versija: tā apgalvo, ka brīdī, kad Romas jūras glābšanas koordinācijas centrs to informējis par šo kuģi, tas jau atradies daudz tuvāk Lampedūzai nekā Maltai. Arī Maltas Iekšlietu ministrija uzsver, ka uz kuģa esošie cilvēki paziņojuši par savu nodomu doties tālāk uz Lampedūzu.

Itālijas iekšlietu ministrs Mateo Salvīni (Matteo Salvini), kurš vada jaunās valdības kampaņu pret migrantu uzņemšanu, uzstāj, ka šim kuģim netiks atļauts piestāt nevienā Itālijas ostā. “Šis kuģis nevar, nedrīkst ierasties,” tvīto Salvīni. “Maltai (..) vajadzētu zināt, ka šis kuģis netiks pieņemts Itālijas ostā.”

Tavs komentārs par rakstu: