• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Bepe Grillo tribīnēUzvarētājs abās parlamenta palātās – Bepe Grillo. Foto no: agora24.it

Itālija: nāk eiroskeptiķi, atgriežas Berluskoni

Itālijā svētdien notikušajās parlamenta abu palātu vēlēšanās vēlētāju uzticību saņēmuši eiroskeptiskie spēki. Atkal populārs ir arī bijušais premjerministrs Silvio Berluskoni (Silvio Berlusconi), kura pārstāvētā konservatīvo partiju koalīcija ieguvusi gandrīz trešdaļu balsu.  

Atgādināsim, ka liberāļi ne tikai Latvijā, bet arī citu pasaulē savulaik nekautrējās šo politiķi, vienu no Itālijas bagātākajiem cilvēkiem apsaukāt dažādiem vārdiem, izvirzot pat ļoti nopietnas apsūdzības.

Vēlēšanu provizoriskie dati ir šādi. Telekanāls RAI vēsta (šeit), ka konservatīvā koalīcija abās palātās ir ieguvusi virs 35% balsu.

Augšpalātas jeb Senāta vēlēšanās pret imigrāciju noskaņotā, Mateo Salvīni (Matteo Salvini) vadītā eiroskeptiskā partija “Līga” (Lega), kas kādreiz bija pazīstama kā “Ziemeļu līga” (Lega Nord), ieguvusi 17,3%, tās koalīcijas partnere, Berluskoni partija “Uz priekšu, Itālija!” (Forza Italia) – 14%, bet “Itālijas brāļi” (Fratelli d'Italia) – 4,3% balsu.

Rezultāti abās parlamenta palātās ir ļoti līdzīgi. Gan Senātā, gan Deputātu palātā ir uzvarējusi par populistisku dēvētā un neslēpti anisemītiskā un eiroskeptiskā partija “Kustība Piecas zvaigznes” (Movimento Cinque Stelle), kuras priekšgalā ir aktieris komediants un blogeris Bepe Grillo (Beppe Grillo),– šī partija ir ieguvusi gandrīz trešdaļu (32,6%) balsu.

Kreisi centriskā koalīcija ar pašreizējā premjera Mateo Renci (Matteo Renzi) Demokrātisko partiju (Partito Democratico, PD) priekšgalā ir izgāzusies: PD nav spējusi savākt pat 20% vēlētāju balsu – 18,7%.

Renci ir paziņojis, ka atkāpjas no partijas vadītāja amata.

Tādā kārtā eiroskeptiskās partijas kopīgi ir ieguvušas absolūtajam vairākumam tuvu rezultātu un, kā mikroblogošanas vietnē “Twitter” ir izteikusies Francijas “Nacionālās frontes” (Front national) līdere Marina Lepena (Marine Le Pen), “Eiropas Savienību sagaida slikta nakts.”

Tavs komentārs par rakstu: