• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Alesandro DzansAlesandro Dzans uzskata, ka Senāts mēģina "apturēt nākotni". Foto no: today.it

Itālijas Senāts nobloķē «homomaniakālu» likumu

Itālijas Senāts ir nobloķējis pretrunīgi vērtēto likumprojektu, kas paredzēja homofobiju pasludināt par krimināli sodāmu, ziņoEuronews”. Pret šo likumprojektu asi iebilda ne tikai liela daļa Itālijas sabiedrības, bet arī labējās partijas un Vatikāns. 

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu informāciju

2020. gada novembrī Itālijas parlameta apakšpalātas atbalstītais, bet nu Senāta nobloķētais likumprojekts, ko Itālijā dēvē “Zan bill” [Dzana likums] – no šā likumprojekta autora un virzītāja, sociāldemokrātiski orientētās Demokrātiskās partijas (Partito Democratico) pārstāvja un geju organizācijas “Arcigay” vadītāja Alesandro Dzana (Alessandro Zan) uzvārda – paredz kriminalizēt diskrimināciju uz dzimuma, seksuālās orientācijas, gendera, genderindentitātes un nespējas (angl: disability nozīmē arī invaliditāti) pamata, kā arī noteikt kriminālatbildību par aicinājumiem uz vardarbību pret šādām personām.

2018. gadā savu ceļu Itālijas parlamentā sākušā Dzana likuma pretinieki norāda, ka tas apdraud vārda brīvību un paver ceļu homoseksuālisma propagandai skolās.

Savukārt pats Dzans tvīteri ir patētiski izteicies, ka likumprojekta noraidīšana esot “nodevība” pret “politisko paktu, kas ļautu valstij spert soli pretī civilizācijai”.

Balsojumā, ko ierosināja nacionālkonservatīvās partijas “Līga” (Lega) un “Itālijas brāļi” (Fratelli d'Italia), Senāts ar 154 balsīm pret 131 nolēma bloķēt apakšpalātas atbalstītā likumprojekta tālāku virzīšanu caur parlamentu.

Balsojums bija aizklāts, tādejādi daļa senatoru varēja nepieturēties pie savas partijas oficiālās nostājas.

Tavs komentārs par rakstu: