• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Džordža MeloniItālijas jaunā seja – Džordža Meloni. Foto: Reuters

Itāliju vadīs «ļoti labēja» valdība un premjerministre Džordža Meloni

Itālijas premjerministra amatā pirmo reizi šīs valsts jaunāko laiku vēsturē stājusies sieviete – labējās partijas “Fratelli d'Italia” [Itālijas brāļi] līdere Džordža Meloni (Giorgia Meloni), ziņoReuters”.  

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus 

Meloni pārstāvētā partija vēlēšanās uzvarēja, parlamentā iegūstot gandrīz ceturtdaļu mandātu. “Itālijas brāļi” priekšvēlēšanu retorikā solīja bloķēt migrantu kuģus un atbalstīt tradicionālās ģimenes vērtības, tāpēc Eiropas Savienība (ES) uz viņas izveidoto koalīciju raugās ar bažām.

Meloni vada galēji labējo un centriski labējo partiju aliansi, kura valdību sastādījusi, tajā uzņemot arī Briselē par sevišķi nevēlamiem nacionālistiem uzskatītās partijas “Forza Italia” [Uz priekšu, Itālija] ar politikas donozauru Silvio Berluskoni (Silvio Berlusconi) priekšgalā un “Lega” [Līga], kuras līderis ir bijušais iekšlietu ministrs Mateo Salvīni (Matteo Salvini).

Meloni valdība Itāliju pārņem brīdī, kad valsts arodas dziļā krīzē, tai ir gigantisks ārējais parāds (vairāk nekā 2,5 triljoni eiro jeb 150% no iekšzemes kopprodukta), bet bagātāko un nabadzīgāko itāļu slāni šķir burtiski bezdibenis. Turklāt nav skaidrs, vai strauji novecojošajai tautai, kuru nomocījusi rekordlīmeņa inflācija un bailes no energokrīzes, tuvojoties ziemai, vispār pastāv labklājības līmeņa atjaunošanas perspektīva.

Tavs komentārs par rakstu: