• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Iebraukšana SkultēŠis nav tas gadījums, kad "beigas labas, viss labs", jo Skultes statuss ir tikai sākums. Foto no: baltics.news

Izpildot «toksisko» ST spriedumu, Skultes pagastu «pārcels» uz Limbažu novadu

Izpildot Satversmes tiesas (ST) pretrunīgo 12. marta spriedumu (šeit),  13. Saeimas deputāti ar nervozu skubu steidz pārcelt Skultes pagastu uz Limbažu novadu. Nelolosim ilūzijas: runa nav par to, ka taisnība un pagasta iedzīvotāji ir uzvarējuši: sak, ja nebūtu iejaukusies ST, Skulte būtu palikusi nīstajos Saulkrastos.        

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Pavirši raugoties, tā ir: 13.Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas deputāti ir vienbalsīgi nolēmuši iesniegt izskatīšanai Saeimā grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, kas paredz Skultes pagastu iekļaut Limbažu novadā.

Taču jāielāgo, ka ne jau par skultēniešiem rūpējās ST, bet, vienkāršoti izsakoties, par to, lai dumjais parlaments nemēģinātu uzkundzēties viedajai valdībai. Esmu pārliecināts, ka citos gadījumos šis ST spriedums mums vēl atspēlēsies, bet pavisam greizā veidā, jo arī pats spriedums – motivācijas ziņā – ir visnotaļ greizs. Pirmais cietējs jau ir skaidri saskatāms – Ikšķile, kuru pie Ogres ir [leģitīmi] pievienojusi visuvarenā valdība.

Pašlaik atliek tikai cerēt, ka Skultes labums neizvērtīsies Latvijas demokrātijas krahā: valdība jau tāpat šobrīd ir koncentrējusi milzu varu, tajā pašā laikā itin veikli izvairoties no atbildības – piemēram, nopietnajās ķibelēs ar “AstraZeneca” vakcīnām ieņemot absolūti pasīvu pozīciju (šeit) un sabiedriski svarīgus lēmumus ļaujot pieņemt, būsim atklāti, visnotaļ dīvainām iestādēm. 

 “Šie ir minimālie grozījumi, lai iespējami ātri varētu Skulti iekļaut Limbažu novadā. Līdz pašvaldību vēlēšanām atlikuši trīs mēneši, rītdien sākas kandidātu sarakstu iesniegšana, tāpēc nekavējoties jābūt skaidrībai par to, kāda būs šo vēlēšanu teritorija,” raizējas Administratīvi teritoriālās reformas tētis un attiecīgās Saeimas komisijas priekšsēdētājs Juris Pūce iz partiju apvienības “Attīstībai/PAR!”, lūdzot Saeimu likumprojektam piešķirt steidzamību un izskatīt pirmajā lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas atbildīgajā komisijā.

Nav nekas iebilstams, ka saeimieši tik ļoti satraukušies par Satversmes tiesnešu prāta ekvilibristiku. Taču neizskatās, ka Pūce un viņa kolēģi ir izdarījuši jelkādus secinājumus par to, no kura gala un kāpēc vispār jātaisa reformas.  

Tavs komentārs par rakstu: