• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Kūpoša raķete Libānas ciemāDienvidlibānas ciemā "iemaldījušās" Izraēlas raķetes fragments pēc viena no izraēliešu uzbrukumiem objektiem Sīrijā. Foto: Getty Images

Izraēla atkal bombardē objektus Sīrijā. «Starptautiskā sabiedrība» izvēlas atbalstīt Izraēlu

Izraēlas bruņotie spēki 10. maijā paziņoja, ka aizvadītajā naktī šīs valsts kara aviācija “izdarījusi triecienus” vairākiem desmitiem Irānas mērķu Sīrijā. Izraēla uzlidojumus veikusi, reaģējot uz iepriekš notikušajiem raķešu uzbrukumiem tās spēkiem, kuros Izraēla vaino Irānu.

Izraēlas armijas preses pārstāvis informēja, ka aizvadītajā naktī Sīrijā uzbrukts Irānas “izlūkošanas un loģistikas mērķiem, noliktavām un transportlīdzekļiem, kā arī vietām, no kurienes tika izšautas raķetes”. Tā bijusi viena no lielākajām Izraēlas militārajām operācijām pēdējos gados un lielākā, kāda veikta pret Irānas mērķiem, taču Izraēlas armijas preses pārstāvis uzsvēra, ka “Izraēla nevēlas spriedzes saasināšanos”.

Komentējot aizvadītajā naktī dotos triecienus, Izraēlas aizsardzības ministrs Avigdors Lībermans (Avigdor Lieberman) preses konferencē paziņoja, ka trāpīts gandrīz visiem Irānas infrastruktūras mērķiem Sīrijā. “Es ceru, mēs esam noslēguši šo epizodi,” sacīja Lībermans.

Izraēlas armija apgalvo, ka Irānas Revolūcijas gvardu ārvalstu operāciju specvienība “Quds” Sīrijā esot “izšāvusi apmēram 20 raķetes uz Izraēlas pozīcijām Golanas augstienēs”. Izšautās raķetes, no kurām dažas pārtvērusi Izraēlas pretraķešu sistēma “Kupols”, nodarījušas tikai minimālus postījumus un neviens izraēlietis neesot cietis.

Lībermans norādīja, ka šis raķešu uzbrukums esot “jauna fāze”. “Mēs nevēlamies eskalāciju, bet mēs neļausim nevienam mums uzbrukt vai būvēt infrastruktūru, lai uzbruktu mums nākotnē,” sacīja Lībermans. “Mēs saskaramies ar jaunu realitāti. Irānas mēģinājumi uzstādīt pretraķešu sistēmas pie mūsu robežām un noslēgt mūsu debesis ir neizturams un nepieņems,” uzsvēra ministrs.

ASV administrācija Baltā nama (The White House) vārdā ir izplatījusi paziņojumu, ka Savienotās Valstis nosoda “Irānas režīma” no Sīrijas teritorijas veiktos “provokatīvos raķešu uzbrukumus” Izraēlai un “stingri atbalsta” Izraēlas tiesības uz pašaizsardzību.

Līdzīgi rīkojusies arī Eiropas Savienība (ES), kura ceturtdien aicināja “visus reģionālos aktorus [Tuvajos Austrumos] izrādīt savaldību”.  “Ziņojumi par pagājušās nakts Irānas uzbrukumiem Izraēlas armijas posteņiem no Sīrijas teritorijas, uz kuriem Izraēla atbildēja, dodot triecienus Irānas mērķiem Sīrijā, ir ļoti satraucoši,” paziņoja Eiropas Ārējās darbības dienests (EĀDD). Izraēlas triecieni, kas arī prasīja cilvēku upurus, ir izprovocējuši bažas par reģionālā saspīlējuma dramatisku palielināšanos. ES atzīst, ka” situācija tomēr ir neskaidra pretrunīgu ziņu dēļ, kas gan netraucē EĀDD piebilst: “kā ES atkārtoti izteikusies, Izraēlai ir tiesības sevi aizstāvēt”.

Izraēlas premjerministrs Binjāmins Netanjahu (Benjamin Netanyahu), komentēdams nakts uzbrukumu kaimiņvalsts valsts teritorijai, solīja nepieļaut Irānas militāro klātbūtni Sīrijā un aicināja “starptautisko sabiedrību” kopīgi “atrisināt šo uzdevumu”.

Tavs komentārs par rakstu: