• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Egils Helmanis Pakistānā.Egils Helmanis Pakistānā. Foto no: kompromat.lv

Izslēgts no Zemessardzes, darbojas Pakistānā, Krievijā un Ogrē (I)

Rīgas apgabaltiesa 3. novembrī nolēma attaisnot izspiešanā apsūdzēto Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani (nacionālā apvienība “Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK”) un Ogres televīzijas kādreizējo īpašnieku Artūru Robežnieku. Uzmanību piesaista Ogres mēra CV un biznesa kontakti.

Vilnis Jansons, īpaši InfoTOP.lv

Rīgas apgabaltiesa nolēma atcelt Ogres rajona tiesas 2017. gada 27. marta spriedumu, abas personas atzīt par nevainīgām pret tām celtajās apsūdzībās un attaisnot.

Ņemot vērā Latvijas politiķu darbības stilu, konkrētā lieta ir interesanta varbūt tikai ar faktu, ka tā tika ierosināta vēl pirms 11 gadiem (izskatīšanas ilguma ziņā tā var sacensties ar Ventspils mēra Aivara Lemberga tiesāšanu), kad Egils Helmanis kā partijas “Visu Latvijai!” Ogres nodaļas aktīvists startēja pašvaldības vēlēšanās.

Kā jau politiskajā vidē pieņemts, varu alkstošas personas vēlēšanu cīņā izmanto visus iespējamos līdzekļus, arī savstarpējus kompromatus. Tolaik Helmanim priekšvēlēšanu laikā nopietnākā sāncensība iznākusi ar Ogres puses miljonāru Gunāru Kārkliņu.

Kā apgalvo Helmanis, bijušais ģimenes draugs, pat bērna krusttēvs, taču vēlāk arī politiskais sāncensis kopā ar Ogres TV studijas īpašnieku/operatoru savulaik viņu iegāzis speciāli – sadarbībā ar policiju organizētā operācijā, kurā viņš it kā esot izspiedis 6000 latu konkurentus nomelnojošas video filmas veidošanas vajadzībām.

Ierosinātā krimināllieta dažādās instancēs (tajā skaitā tiesās) cirkulējusi 11 gadus. 2020. gada novembra sākumā Rīgas apgabaltiesa Helmani attaisnoja, taču ar to šī lieta, iespējams, vēl nav beigsies, jo zaudējusī puse var turpināt pārsūdzību, iesniegt kasācijas sūdzību.

Persona ar “galiem” Krievijā un Pakistānā

Palasot komentārus pie rakstiem par Helmaņa tiesvedību, kā parasti šādos “politiskā pasūtījuma” gadījumos, tie ir ļoti radikalizēti – sākot ar Helmani kā Ogres glābēju slavinošiem, līdz pat “bandītu no deviņdesmitajiem” zākājošiem.

Meklējot vairāk informācijas par Helmani, lai varētu puslīdz objektīvi spriest par viņu kā personību, nākas konstatēt, ka viņš tik tiešām ir pelnījis mediju paplašinātu uzmanību. Taču – atšķirībā no citiem vismaz uz brīdi sliktajiem politiķiem – valsts jeb sabiedriskie mediji pret viņa pagātni ir izturējušies bez pienācīgas intereses vai cieņas, kaut gan uzmanības vērta informācija ir atrodama pat ar Google palīdzību.

Šobrīd Nacionālās apvienības valdes loceklis, Ogres nodaļas vadītājs un Ogres novada domes priekšsēdētājs, militārās tuvcīņas pasniedzējs spēka struktūrām un civilpersonām uz pārējo politiķu fona izceļas jau ar publiski Nacionālās apvienības mājaslapā pieejamo un paša rakstīto “profesionālo kvalifikāciju”:
1993. Austrumu cīņu institūts – brūnās jostas pakāpe teikvondo.
1996. Starptautiskā kaujas mākslu asociācija Maskavā – instruktora diploms specializācijā “Universālā kaujas sistēma”.
1999. Krievijas Mācību konsultatīvais zinātniski praktiskais krievu kaujas mākslas centrs Sanktpēteburgā – instruktora diploms tuvcīņā.
2002. Kadočņikova skola Krasnodarā, Krievijā – Kadočņikova stila tuvcīņas instruktora diploms ar tiesībām pasniegt tuvcīņu civilpersonām un spēka struktūrām.
2009. Krievu cīņas mākslas federācija, krievu cīņas mākslas nacionālā akadēmija – otrā līmeņa instruktors, metodiķis.
2012. Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā – sambo trenera kvalifikācija.
2012. Septītais dans “Pangamot” cīņas veidā.
2013. Kanādā, Toronto – instruktora diploms Vladimira Vasiļjeva sistēmā.

Egils Helmanis par sevi. “Esmu dzimis 1971. gadā. Beidzu Ogres lauksaimniecības skolu, vēlāk mācījos praktiskās psiholoģijas studijas Starptautiskajā praktiskās psiholoģijas institūtā. Esmu ieguvis diplomu ar tiesībām pasniegt Kadočņikova [Алексей Кадочников, 1935-2019] stila militāro tuvcīņu spēka struktūrām un civilpersonām. Daudzu gadu garumā esmu pasniedzis tuvcīņas nodarbības gan LR Nacionālās Aizsardzības akadēmijas studentiem, Ogres pašvaldības policijai un Valsts policijai, gan sociālā riska grupas jauniešiem. Esmu ievēlēts Ogres novada domē un ieņemu tur domes priekšsēdētāja vietnieka amatu.”

Kā medijos ne reizi vien pausts, vēl tikai pašreizējais aizsardzības ministrs Artis Pabriks publiski ir lepojies ar savu karatē melno jostu, taču viņš karatē sasniegumus vismaz nav nodēvējis par “profesionālo kvalifikāciju” un viņam ir divas augstākās izglītības.

Tieši šis aspekts liek aizdomāties par to, cik patiess (vai arī nē) ir komentāros paustais, ka Helmanis deviņdesmitajos gados bijis parasts reketieris. Tajās aprindās tagadējā Ogres mēra kaujas mākslas sasniegumus tik tiešām var dēvēt par kvalifikāciju.

Taču vēl interesantāks šķiet viņa biznesa tvēriens starptautiskajā arēnā. 2008. gada nogalē par to viņš pats stāsta laikrakstam Ogres Fakti:

“– Kas jūs šobrīd īsti esat? Ar ko nodarbojaties? Kas ir jūsu iztikas avots?

– Šobrīd es pērku vienu uzņēmumu, kas nodarbojas ar eksportu no Pakistānas.

– Šis uzņēmums ir reģistrēts Pakistānā?

– Daļēji jā. Tas būs sadarbības projekts. Tas būs kopuzņēmums, saistīts arī ar Krieviju. Esmu Krievijā pabeidzis dažādus kursus, man tur ir ļoti labi sakari un draugi visādās struktūrās.

– Ko var meklēt latviešu uzņēmējs Pakistānā?

– Pakistāna no vienas puses ir bīstama valsts ar visiem saviem apstākļiem. Un tāpēc tur ir mazāka konkurence. Tur ir iespējas cilvēkam, kuram pietiek uzņēmības. Atradām produktu, ko attīstīsim gan Latvijā, gan arī Krievijā.” (Citāta beigas)

Tikai pēc šīs intervijas izlasīšanas raksta autors noticēja, ka internetā pieejamais Helmaņa foto (sk. materiālam pievienoto attēlu), kurā viņš draudzīgi roku aplicis ar Kalašņikova automātu bruņotai personai (tas, visticamāk, ir Ogres mēra biznesa partneris), ir īsts.

(Noslēgums sekos)

Tavs komentārs par rakstu: