• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Foto: Lita Krone/LETA

Izstādē "Baltic Fashion and Textile Riga 2014" demonstrēs inovācijas tekstilam

NOZARE.LV 

Izstādes "Baltic Fashion and Textile Riga 2014" laikā, 4.-6.aprīlī, Latvijas Tehnoloģiskais centrs (LTC) un Eiropas Biznesa atbalsta tīkls Latvijā ("EEN-Latvija") sadarbībā ar Vieglās rūpniecības uzņēmumu asociāciju (VRUA) organizē stendu "Inovācija tekstilam", informēja LTC pārstāve Dzintra Švarcbaha.

Inovācijas stenda koncepciju veidos inovācijas process - no idejas un skices, kas rodas dizainera prātā, līdz pat gatavam tekstila izstrādājumam, kas pieejams patērētājam. Aptverot visu inovācijas procesu, stendā būs pieejami visu tekstila inovācijas posmu pārstāvji, iekļaujot gan izglītību, gan pētniecību, gan patentēšanu, gan inkubēšanu, gan arī starptautiskā biznesa veicināšanu, informēja Švarcbaha.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Tekstilmateriālu tehnoloģiju dizaina institūts piedāvās zinātniskos pētījumus un praktiskos piemērus par elektronisko elementu integrēšanu tekstilā un apģērbā, kā arī demonstrēs jaunākos studentu darbus un izgudrojumus intelektuālo tekstilproduktu jomā. Konsultācijas par intelektuālā īpašuma aizsardzību tekstila un dizaina nozarē sniegs Latvijas Patentu valdes speciālisti, savukārt par tehnoloģiju pārneses un inovācijas jautājumiem konsultēs LTC un "EEN-Latvija" speciālisti.

Sadarbībā ar VRUA un RTU zinātniekiem stendā būs pieejama informācija un pieredze industriālo kaņepju audzēšanā Latvijā, to pielietojamība tekstilnozarē "gudro audumu", biokompozītu un būvmateriālu izstrādē. Kā būtisks posms tekstila nozares inovācijas procesā stendā piedalīsies arī biznesa inkubatori un to uzņēmumi, kas dalīsies pieredzē, kā veicināt jaunu, inovatīvu uzņēmumu attīstību, sekmējot zināšanu un tehnoloģiju pārnesi. Interesenti varēs ne vien iepazīties ar jaunām un netradicionālām tekstila izstrādājumu iespējām, bet arī smelties idejas savam topošajam tekstila nozares biznesam, informēja Švarcbaha.

Izstādes ietvaros LTC un "EEN-Latvija" organizē arī starptautisku kontaktbiržu ar mērķi veicināt Latvijas tekstila nozares produkcijas eksportu un popularizēšanu, kā arī atbalstīt uzņēmumu sadarbību ar ārvalstu partneriem pētniecībā un attīstībā.

Patlaban kontaktbiržai reģistrējušies jau pāri 100 dalībnieku no 13 valstīm - Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Čehijas, Lielbritānijas, Beļģijas, Francijas, Spānijas, Itālijas, Indijas un Turcijas. Reģistrēto tikšanos skaits jau pārsniedzis 100, un joprojām turpinās tikšanos rezervēšana.

Tavs komentārs par rakstu: