• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Balva "Kilograms kultūras".Vēl daži "kilogrami" kultūras. Publicitātes foto: lsm.lv

Izvēlēti 2022. gada pirmie «kultūras kilogrami»

Paziņoti pirmie Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras 2022” finālisti. Skatītāji un klausītāji balsoja par oriģinālākajiem un kvalitatīvākajiem darbiem desmit kategorijās (no tām divās jaunās – “Starts” un “Popkultūra”), finālam izvirzot vienu kultūras notikumu katrā kategorijā, informē lsm.lv.   

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Kategorijā “Mūzika” finālam izvirzīta Jāņa Kalniņa opera “Hamlets” Latvijas Nacionālajā operā un baletā (muzikālais vadītājs un diriģents Mārtiņš Ozoliņš, režisore Kristīna Vuss/Kristina Wuss).

Kategorijā “Kino” – animācijas filma “Čuči, čuči”, režisore Māra Liniņa (studija “Atom Art”).

Kategorijā “Teātris” – izrāde “Rotkho” Dailes teātrī, režisors Lukašs Tvarkovskis (Łukasz Twarkowski).

Kategorijā “Vizuālā māksla” – Andas Munkevicas personālizstāde “Pārmijas” (Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, kuratores Iliana Veinberga un Inese Baranovska).

Kategorijā “Literatūra” – Osvalda Zebra romāns “Mežakaija” (izdevniecība “Dienas Grāmata”).

Kategorijā “Popkultūra” – dziesma un videoklips “Resistance” Ukrainas atbalstam (Katrīna Gupalo un mūziķi no Latvijas, Lietuvas, Krievijas un Ukrainas, radošā aģentūra “Ai Production”).

Kategorijā “Starts” – dziedātāja Paula Saija par koncertprogrammu “Pauls un Paula – jauns vārds” un 3. vietu konkursā “Riga Jazz Stage 2022”.

Kategorijā “Mantojums” – Liepājas 17.-19. gs. interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams” (Liepājas valstspilsētas pašvaldība, projekta vadītāja, arhitekte Liesma Markova).

Kategorijā “Pārsteigums” – plakāts ar Vladimira Putina (Владимир Путин) attēlojumu uz žurnāla "IR" vāka un pretī Krievijas vēstniecībai (mākslinieks Krišs Salmanis, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs).

Kategorijā “Notikums” – koncerts “Ukrainas brīvībai” 25. februārī pie Kongresu nama (Ralfa Eilanda iniciatīva, organizatori – Rīgas dome un Latvijas Nacionālais kultūras centrs).

Pavasara balsojumam bija izvirzīti darbi, kas Latvijas Radio, Latvijas Televīzijas un LSM žūrijas redzējumā atzīti par oriģinālākajiem un kvalitatīvākajiem Latvijas kultūras notikumiem, kas tapuši no 2022. gada janvāra līdz 30. aprīlim un ir cienīgi cīnīties par iespēju iegūt balvu “Kilograms kultūras”.

Tavs komentārs par rakstu: