• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Transportlīdzekļa reģistrācijas apliecības paraugsŠis dokuments tagad vairs tik ātri "nenolietosies". Foto: CSDD

Ja līdzi pase vai eID, autovadītāja apliecība un reģistrācijas dokumenti nebūs jāuzrāda

Likumā, protams, nekas nav teikts par rīcību gadījumos, ja policistiem radušies pārtraukumu interneta savienojumā, taču normālā gadījumā (teorētiski) turpmāk savu autovadītāja apliecību un transportlīdzekļa dokumentus, pārvietojoties pa Latviju, varēsiet atstāt atvilktnē vai uz plauktiņa. Tikai neaizmirstiet tos paķert līdzi, dodoties pāri valsts robežai.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Saeima galīgajā lasījumā ir pieņēmusi Ceļu satiksmes likuma grozījumus, kas paredz atteikties no obligātas prasības autovadītājiem ņemt līdzi vadītāja apliecību un transportlīdzekļa reģistrācijas dokumentu, ja klāt būs personu apliecinošs dokuments. Grozījumi stāsies spēkā pēc to publicēšanas “Latvijas Vēstnesī”.

Transportlīdzekļa vadītājam, par kura tiesībām vadīt transportlīdzekli izdarīts ieraksts transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā vai traktortehnikas un tās vadītāju informatīvajā sistēmā, pārvietojoties Latvijas teritorijā, līdzi nebūs nepieciešama vadītāja apliecība, ja līdzi būs personu apliecinošs dokuments. Latvijas teritorijā transportlīdzekļa vadītājam nebūs nepieciešams vadāt līdzi arī transportlīdzekļa reģistrācijas dokumentus.

Likums uzdod Ministru kabinetam pieņemt grozījumus noteikumos, nosakot, ka mopēdi un motocikli var pārvietoties sabiedriskā transporta joslā. Plānots, ka Ministru kabinetam šie grozījumi būs jāpieņem līdz 31. jūlijam.

Tavs komentārs par rakstu: