• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Potes vietas dezinfekcija Krišjānim Kariņam Valdības aprēķinos droši vien iekļauts arī pats K.A.Kariņš, kura februārī veiktajai (?) potēšanai jau beidzies derīguma termiņš. Foto: Juris Rozenbergs/jauns.lv

Ja valdība, statistika un WHO nemelo, tad mēs esam sasnieguši «pūļa imunitāti»

Atbilstoši valdības priekšstādītajiem Nacionālā veselības dienesta (NVD) datiem 16. oktobrī pret “Covid-19” pilnībā vakcinēto un vismaz vienu poti saņēmušo Latvijas iedzīvotāju skaits esot pārsniedzis vienu miljonu. Alelūja!

Dzintars Zaļūksnis

Ja tas patiešām ir tā, savietosim šo skaitli ar pārīti citu datu. Pirmais. Centrālā statistikas pārvalde (CSP) informē, ka 2021. gada oktobrī Latvijā dzīvojot 1 miljons 882,2 tūkstoši cilvēku. No tiem gandrīz 262 tūkstoši ir jaunāki par 12 gadiem (šeit). Atņemsim viņus no kopējā iedzīvotāju skaita: 1882,2 – 262 = 1620,2 tūkstoši.

Ja patiešām sapotēts ir jau miljons, tad tie ir 61,7% no visiem, kas vecāki par 12 gadiem! Savukārt, ja vakcinācijas aptverē ieskaitām tikai tos, kas vecāki par 15 gadiem [un spēj atbildēt par saviem lēmumiem] – tātad 1560 tūkstošus cilvēku – šī aptvere jau ir pārsniegusi 64%. 

Otrais. Pasaules veselības organizācija (World Health Organization, WHO) uzskata, ka sabiedrība var sasniegt pūļa (angļu: herd jeb ganāmpulka) imunitāti, ja vakcinācijas aptvere starp pieaugušajiem iedzīvotājiem sasniegusi 60-70%.

Vai tas nenozīmē, mazcienījamā lidojošā sile un tās komandor Krišjāni A.Kariņ, ka jūsu krusta karš pret nepotēto sabiedrības daļu nav nekas vairāk kā sīka atriebība un vēlēšanās ieriebt tiem, kas nav gatavi varai ticēt uz vārda? Vārdu sakot, ļoti iespējams, ka tā ir vienkārši pārlieka cietsirdība.

Ir gan vēl viena iespēja: kaut kas nav kārtībā ar jūsu skaitļiem – vai nu NVD, vai CSP, vai valdības iebarotajiem. Vai varbūt kļūdās WHO? Melots jau ir tik daudz, ka vēl vieni meli neko lielu negrozīs.  

Tavs komentārs par rakstu: