• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Jāņa Baltvilka balva'2019.Jāņa Baltvilka balva'2019. Foto no: epadomi.lv

Jāņa Baltvilka balva’2019 – Aivaram Kļavim

Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes pārstāve Silvija Tretjakova informē, ka Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā šogad nolemts piešķirt Aivaram Kļavim par romānu triloģiju “Ceļš uz nezināmo zemi”.

Uz Baltvilka balvu šogad pretendēja arī Inese Paklone par dzejoļu krājumu "Es picas brālēnu cepu" (Pētergailis, 2019), Anna Strautniece par grāmatu "Kaķi, kamoli un sapņi" (Alis, 2018), Lilija Berzinska par grāmatu "Skelets skapī" (Dienas Grāmata, 2018) un Juris Zvirgzdiņš par grāmatu "Zvaigžņu tramvajs" (Pētergailis, 2018).

Baltvilka balvu bērnu un jauniešu grāmatu mākslā saņēma Anete Melece par ilustrācijām savai grāmatai "Kiosks", kā arī tika atzīmēts viņas devums Laura Gundara grāmatas "Vaļa balss" vizuālajam tēlam.

AS "Latvijas valsts meži" balvu "Jaunaudze" par debiju bērnu literatūrā un grāmatu mākslā saņēma grāmatas "Pasaka par bruņinieku, kuram sāpēja zobi" autors Sergejs Timofejevs. Lasītāju simpātiju balsojumā uzvarēja Ilmāra Ziemaņa grāmata "Peļķīte" ar Anda Reinberga ilustrācijām.

Baltvilka balvas starptautiskā laureāte šogad ir itāļu rakstniece Andžela Naneti (Angela Nanetti) par stāstu "Mans vectēvs bija ķiršu koks" (oriģinālā: Mio nonno era un ciliegio). Starptautisko balvu saņēma Naneti grāmatas tulkotāja Dace Meiere.

Laureāti saņēma diplomus, mākslinieces Ineses Brants veidoto balvu un naudas prēmijas, kā arī iespēju vienu mēnesi dzīvot un strādāt Ventspils starptautiskajā rakstnieku un tulkotāju mājā. Arī "Latvijas Valsts mežu" balvas "Jaunaudze" laureāts saņēma naudas prēmiju, kuras mērķis ir veicināt izaugsmi un arvien jaunu autoru pievēršanos kvalitatīvu bērnu grāmatu tapšanai.

Tavs komentārs par rakstu: