• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Tīas Selli grāmatas "Mia ir priecīga" vāksTīas Selli grāmatas "Mia ir priecīga" vāks

Jāņa Baltvilka starptautisko balvu šogad saņem igauniete Tīa Selli

Jāņa Baltvilka starptautisko balvu šogad saņems igauņu rakstniece Tīa Selli (Tiia Selli) par savu grāmatu "Mia ir priecīga" (oriģinālā: Rõõmus Miia, 2012), informē Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes (LBJLP) pārstāve Silvija Tretjakova.

Balvas žūrija starp pašmāju autordarbiem šogad akcentējusi 18 grāmatu autorus un ilustratorus, kā arī izvirzījusi pretendentus VAS "Latvijas Valsts meži" balvai "Jaunaudze" par debiju bērnu literatūrā un grāmatu mākslā.

Baltvilka balvas pretendenti šogad ir Rūta Briede ar bilžu grāmatu "Suns, kurš atrada skumjas" un tās ilustratore Elīna Brasliņa, Pauls Bankovskis ar stāstu krājumu par vēsturi "Kur pazuda saimnieks?", autors nominēts arī debijai bērnu grāmatu mākslā, Lauris Gundars ar garstāstu "Sveiks, Vali" un ilustratore Anete Melece, Māris Rungulis ar garstāstu pusaudžiem "Sikspārnis" un ilustratore Elīna Brasliņa, Inese Paklone ar teiksmaino stāstu "Okeāns un tuksnesis" un ilustratore Alise Mediņa, Ieva Melgalve ar bilžu grāmatu "Mamma, kas apēda bērnus" un ilustratore Anita Rupeika, kā arī Laura Dreiže ar fantāzijas romānu "Tā runāja Zosu māte".

Uz balvu pretendē arī Zane Zusta ar rotaļgrāmatu "Ucipuci domā ārpus kastes" un ilustratore Evija Timma-Novika, māksliniece Gita Treice ar ilustrācijām Pētera, Indras un Zanes Brūveru dzejoļu krājumam "Brūveri brūvē" un "Latviešu brīnumu pasakas", kā arī māksliniece Indra Sproģe ar grāmatu "Awesome beetle's colors" [Satriecošās vaboles krāsas]. Par Baltvilka balvu cīnīsies arī Inese Zandere ar bilžu grāmatu "Zirgā" un tās ilustratore Anna Vaivare, Māra Cielēna ar pasaku krājumu "Pētera vaigi", Andra Manfelde ar garstāstu "Kurš no mums lidos?" un ar pašas veidotām ilustrācijām nominēta debijai bērnu grāmatu mākslā, Aivars Kļavis ar vēsturisko romānu pusaudžiem un jauniešiem "Melnais akmens", bet tā ilustrators Emīls Mozga nominēts debijas balvai bērnu grāmatu mākslā.

Savukārt Vivianna Maria Staņislavska ar ilustrācijām Lijas Brīdakas mīklu grāmatai "Pūliņu kūleņi", Jānis Blanks ar ilustrācijām Artura Gobas dzejolim "Zemes vēzis" un Veronika Veldze ar bilžu grāmatas "Tiranozauram plāni klājas" ilustrācijām nominēti balvai bērnu grāmatu mākslā.

Baltvilka balvu bērnu literatūrā un grāmatu mākslā atbalsta Kultūras ministrija, Starptautiskā Ventspils rakstnieku un tulkotāju māja, Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, "Latvijas Valsts meži" un LNB Bērnu literatūras centrs.

Tavs komentārs par rakstu: