• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Marta Selecka un Gustavs Terzens.Marta Selecka un Gustavs Terzens gatavi jaunajai sezonai! Foto no: lsm.lv

Janvārī LTV1 ēterā sākas «Literatūres» 5. sezona

Sākot ar 2023. gada 7. janvāri LTV1 ēterā katru otro sestdienu plkst. 17.30 un interneta platformā “Replay.lv” atgriežas raidījums “Literatūre”, lai iepazīstinātu ar astoņiem mūsdienu autoriem, informē lsm.lv. 

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Arī šajā sezonā katrā no astoņām “Literatūre” sērijām Marta Selecka dosies ceļojumā kopā ar vienu latviešu mūsdienu rakstnieku, kuram prātā līdzi staigās kāds aizgājušo laiku latviešu autors. Viņi vedinās ceļojumā uz vietām, kurās par viņiem labāk domājas. Bet Gustavs Terzens ceļos atsevišķi – ar grāmatām rokās pie ļaudīm, kam atvērta sirds un auss.

Pirmajā sērijā dzejas melnais stārķis Kikōne atstās bez matiem savu laikabiedru Svenu Kuzminu, ar kuru kopā reiz meklēja “dzīvo literatūru” Vecrīgas pagalmos un uz jumtiem.

Aleksandrs Čaks (1901-1950) ievilinās karietē dzejnieci Loti Vilmu Vītiņu – meiteni, kura no Slokas dārza vedīs ogas uz ielām, kuras ar pazolēm skūpstījis Čaks.

Brāļi Kaudzītes Reinis (1839-1920) un Matīss (1848-1926) ienāks prātā muzeja bijušajai darbiniecei Andrai Manfeldei, kura kādreiz apdzīvoja Kaudzīšu bijušo māju, līdz kādā lietainā vasarā viņai sāka likties, ka viņas pašas arī vairs nav.

Visu laiku populārākās latviešu filmas “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” scenārija autore Māra Svīre savus Staburaga avotus iepludinās Ezeriņā – modernistā Jānī Ezeriņā (1891-1924), kurš bijis tikpat asprātīgs kā viņas filma. 

Diletantu patrons, ekspresionists – dzejnieks Pēteris Ērmanis (1893–1969) “Literatūres” ceļojumam nevienu citu kā Šteinbergu Ivaru nevarēja atrast. Abiem tīk mīcīt valodu – gan patiltēs, gan no alus etiķetēm.

Tikmēr dzejnieks Juris Kunnoss (1948-1999) joprojām nav izgājis no Jāņa Rokpeļņa prāta. Kaut katrs dzīvoja uz savu pusi no Kronvalda parka Sumpurņa, bārenītes un mātesmeitas.

Ceļojumiem un rakstnieku pārdomām varēs sekot arī vietnē LSM.lv. Astoņu “Literatūres” ceļojumu pārcēlājs uz ekrāniem būs režisors Uģis Olte.

Tavs komentārs par rakstu: