• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Cilvēki uz ielas JapānāJapānā koronavīruss pats saslimis. Foto: thanhnien.vn

Japānas zinātnieki: kovida delta variants ir «slims» un pašlikvidējas!

Japānā cirkulējošais koronavīrusa SARS-CoV-2 delta variants vienā no saviem nestruktūras proteīniem ir uzkrājis pārlieku daudz mutāciju, kuras varēja atņemt tam spēju “uzlaboties”, tādejādi novedot pie tā pašiznīcināšanās. Tā uzskata Ņiigatas Universitātes Nacionālā ģenētikas institūta pētnieki.     

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

“Koronavīrusa delta variants Japānā izplatījās milzu tempos un nomāca citus šā vīrusa variantus. Taču tajā pakāpeniski uzkrājās mutācijas, un mēs uzskatām, ka pašlaik tas ir brāķēts un zaudējis spēju atražot savas kopijas. Ņemot vērā faktu, ka jaunu inficēšanās gadījumu skaits nepalielinās, mēs domājam, ka kādā brīdī jauno mutāciju dēļ vīruss ir ievirzījis sevi dabiskas pašiznīcināšanās gultnē,” intervijā laikrakstam “The Japan Times” skaidro pētnieku grupas vadītājs, profesors Idzuro Inuje (angl: Ituro Inoue).    

Zinātnieki uzskata, ka vīrusa delta variantā ievērojama daļa izmaiņu ir notikusi nestruktūras proteīna nsp14 posmā A394V, kurš atbild par koronavīrusa SARS-CoV-2 spēju “izlabot” tā struktūrā esošās kļūdas un trūkumus.

“Ja vīruss būtu “sveiks un vesels”, tad pavisam noteikti būtu vērojama jaunu inficēšanās gadījumu skaita palielināšanās, jo daudzos gadījumos masku nēsāšana un vakcinēšanās nespēj novērst inficēšanos pat tad, ja veikts pilns vakcinēšanās kurss,” uzsver profesors Ituro Inuje.

Savukārt viņa kolēģis no Šimane Universitātes Medicīnas fakultātes Takeši Inuje (angl: Takeshi Inoue) norāda, ka tāds pats jaunu inficēšanās gadījumu krass samazinājums var notikt arī citur pasaulē, tomēr pagaidām nevienā valstī nav fiksēts tik daudz mutāciju, kā tas ir Japānā.

1 Komentāri


 1. Oskars
  2021-11-29

  Maitas tie japāņi ! Dumpim būs jāizdara harikiri !

Tavs komentārs par rakstu: