• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Vakcīnas flakons ar Japānas karodziņuJapāņi nesteidzas un paļaujas uz klasiku. Foto: ffikretow/iStock

Japāņi izstrādā «mūžilgu» vakcīnu pret «kovidu»

Japāņu farmācijas kompānija “Nobelpharma” plāno 2023. gadā sākt klīniskos izmēģinājumus kovidvakcīnai, kura, kā iecerēts, varētu dot mūža imunitāti pret “Covid-19” ierosinātāju, informē laikraksts “Japan Times. 

Pēteris Kurpnieks, īpaši InfoTOP.lv   

Preparātu izstrādā Tokijas medicīnas zinātņu institūta (angl: Tokyo Institute of Medical Science) zinātnieku grupa. Sevišķi konservatīviem un par savām skolā iegūtajām zināšanām pārliecinātiem cilvēkiem svarīgs būs fakts, ka japāņi šo kovidvakcīnu būvē, balstoties uz gadsimtos pārbaudītu klasisku tehnoloģiju – Lielbritānijā XVIII gadsimta nogalē (1796) Edvarda Džennera (Edward Jenner, 1749-1825) izstrādāto vakcīnu pret bakām (variola vaccinae). Šo vakcīnu Japānā izmantoja līdz pat 1976. gadam. Japāņu zinātnieki iecerējuši baku vakcīnas rekombinantajā vīrusā integrēt koronavīrusa olbaltumvielas fragmentu (spike proteine).

Eksperimentējot ar pelēm, zinātnieki izmantoja augsti patogēnās putnu gripas gēnu. Rezultāti izrādījās ļoti cerīgi: 20 mēnešu garumā ar šo vakcīnu potētajiem īpatņiem tika novērots augsts antivielu daudzums, un vakcinētās peles spēja izdzīvot arī pēc tam, kad tika inficētas ar vīrusu, kurpretim nepotētās peles gāja bojā. Rakstā uzsvērts, ka 20 mēneši ir peļu vidējais dzīves ilgums.

“Šīs vakcīnas īpašības ir tādas, ka tā spēj veicināt antivielu izstrādāšanu un radīt mūžilgu imunitāti. Viena deva saglabā efektivitāti vairāk nekā 20 mēnešu garumā; nevienai citai vakcīnai nav tik ilgstoša efekta,” skaidro pētnieku grupas vadītājs Mitinori Kohara, piebilstot, ka šai eksperimentālajai vakcīnai ir vēl kāda būtiska īpašība: to var ilgstoši uzglabāt sausā veidā istabas temperatūrā.   

1 Komentāri


 1. janka
  2022-01-04

  Globalisti taisa vīrusus,kuri izraisa mirstību līdz 50% sk.https://www.youtube.com/watch?v=Pm-irIbrApI

Tavs komentārs par rakstu: