• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
NATO valstu karavīri ar karogiem, priekšgalā ASVUz priekšu, aiz vadoņa! Foto: militarytimes.com/baltictimes.com

Jaunā aizsardzības koncepcija pieņemta. Mums beidzot ir oficiāls ienaidnieks!

Saeima ar 65 balsīm “par” un nevienam nebalsojot “pret” ir apstiprinājusi jaunu Valsts aizsardzības koncepciju, kurā uzsvērti pieaugošie draudi Latvijas drošībai un nepārprotami definēts “iespējamais pretinieks” – Krievija.

Par koncepcijas apstiprināšanu nobalsoja 65 deputāti, "pret" nebalsoja neviens, bet 20 parlamentārieši šajā balsojumā atturējās.

Koncepcijā atzīts, ka “iedzīvotāju skaita samazināšanās vairo Latvijas iekšējo un ārējo ievainojamību pret ārējiem draudiem”. Taču naidnieks mums ir tikai viens, un arī tā dēļ palielinās draudi – ņemot vērā “Krievijas iekšpolitisko notikumu dinamiku, pieaugošo militāro klātbūtni NATO pierobežā (! – InfoTOP.lv) un demonstrēto vēlmi izmantot militāro spēku politisku mērķu sasniegšanai”. Par jauno Valsts aizsardzības InfoTOP.lv sīkāk jau rakstīja šeit.

Aizsardzības ministrija  koncepciju īstenos, tērējot tai piešķirtos valsts budžeta (jeb nodokļu) līdzekļus. Militārais budžets līdz 2018. gadam tiek plānots atbilstoši Ministru kabineta atbalstītajam paātrinātajam aizsardzības budžeta palielinājumam – tā, lai līdz 2018. gadam tas sasniegtu 2% no iekšzemes kopprodukta.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

3 Komentāri


 1. aaa
  2016-06-16

  Kas šitas ir par sū*a portāliņu?? :)

 2. lapsene
  2016-06-16

  Paldies, ka ir tāds portāls Info Top!

Tavs komentārs par rakstu: